20 Mayıs 2020 18:53
Son Güncellenme Tarihi: 20 Mayıs 2020 23:10

Pınar Sarı'nın ölümü ile ilgili gözaltına alınan 5 kişi serbest bırakıldı

Ordu’da, Melet Irmağı'nda cansız bedeni bulunan Pınar Sarı’nın ölümü ile ilgili gözaltına alınan 5 kişi nöbetçi hakimlik tarafından serbest bırakıldı. 

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Ordu'da, Pınar Sarı'nın Melet Irmağı'nda cansız bedenine ulaşılmasıyla ilgili gözaltına alınan 5 kişi nöbetçi hakimlikçe adli kontrolle serbest bırakıldı.

Ordu’da yaşayan 28 yaşındaki Pınar Sarı'nın ailesi polise kayıp olduğunu bildirmiş, arama çalışması başlatan polis, mobese kameralarından Pınar Sarı'nın yanında 5 kişi ile Melet Irmağı kenarına gittiğini belirlemişti. Dün (19 Mayıs) saat 11.00 sıralarında Melet Irmağı'nda Pınar Sarı'nın cansız bedeni bulunmuş, kimlikleri belirlenen 5 şüpheli ise gözaltına alınmıştı.

EVDEN ZORLA ALINDIĞI İDDİASI

Şüphelilerin sorgusu sürerken Adli Tıp Kurumu'nda otopsi yapılan Pınar Sarı’ın cenazesi bugün kendisini büyüten aile ve biyolojik babası İlhan Yurt'a verildi. Pınar Sarı'nın yüzme bildiğini ve ırmağa atlaması için bir neden olmadığını söyleyen aile, Pınar'ın evden zorla götürüldüğünü öne sürdü.

DHA'nın haberine göre Pınar’ın biyolojik babası İlhan Yurt kızının kaybolduğu gün evin kapısına gelen Can isimli bir kişiyi göndermeye çalıştığını anlatarak, "Aldığımız bilgiye göre pazar günü saat 15.00 sıralarında kapıya Can isimli bir çocuk geliyor. Elinde bir poşet alkolün olduğunu söylediler. Pınar, gitmesini söylemiş. Dışarı çıkması için uğraşmış. Ne yaptıysa ikna etmiş, kızımı götürmüş. Melet Irmağı’na gitmişler. Beş kişi bir arada duruyor. Kızım 200 metreye kadar yüzüp, geri gelebilecek bir kızdı. Biri itmeseydi düşmezdi. Ben birini iteklemesem nasıl düşecek? Yanında bulunanlardan biri niye kızımı ırmaktan çıkarmamış?” dedi.

Pınar Sarı'yı büyüten Fatma Sarı ise "Kaybolduğu gün evde yoktum. Telefonuna ulaşılmıyordu. Babası ‘arkadaşına gitmiştir, gelir birazdan’ dedi. Ben aramaya devam ettim. Her aradığımda ‘aradığınız kişiye ulaşılmıyor’ dedi. Daha sonra karakola bildirdik. Sonra da ırmakta cesedinin bulunduğunu söylediler. Pınar, ırmağa atlayacak bir insan değildi. Olayın faillerinin bulunmasını ve en ağır cezayı almalarını istiyorum" diye konuştu.

"EVDEN ZORLA ALINMIŞ"

İlhan Yurt’un eşi Katibe Yurt da, “Bu genç, pazar günü bu kızı aramış. Elinde bir poşet içkiyle eve gelmiş. Herkes görmüş. Bu daha sonra üvey babası Ramazan Sarı’yı aramış ve ‘Baba biz köye gidelim. Bir çocuk kapıya geldi. Beni götürmek istiyor’ demiş. Daha sonra akşam köye gitmeyi kararlaştırmışlar. Kapıya gelen adam, Pınar'ı zorla alıp gitmiş” dedi.

Ordu'da, Pınar Sarı'nın Melet Irmağı'nda cansız bedenine ulaşılmasıyla ilgili gözaltına alınan E.A., E.Y., O.K., A.K. ve V.V., emniyetteki sorgularının ardından sevk edildikleri adliyeyede çıkarıldıkları nöbetçi hakimlikçe adli kontrolle serbest bırakıldı. (HABER MERKEZİ) 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Akdeniz'de 4.3 büyüklüğünde deprem

SONRAKİ HABER

Türkiye'de koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 23 kişi yaşamını yitirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...