20 Mayıs 2020 12:16

CHP Milletvekili Ayhan Barut: Kararnameyi çıkartın, öğretmenlerimiz göreve başlasın

CHP Milletvekili Ayhan Barut, 18 Mart'ta ataması yapılan ancak kararname yayımlanmadığı için göreve başlatılmayan öğretmenler için kararnamenin yayımlanmasını istedi.

Fotoğraf: CHP Basın Bürosu

Paylaş

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, 18 Mart'ta ataması yapılan ancak kararname yayımlanmadığı için göreve başlatılmayan 20 bin öğretmen için kararnamenin yayımlanmasını istedi.

Atandıktan sonra '15 gün içinde göreve başlama' koşuluna rağmen henüz iş başı yapamayan öğretmenlerin mağduriyetine dikkat çeken Barut, işsiz, maaşsız ve herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayan 20 bin öğretmenin sorununun çözülmesini ve ayrıca haziran ayında yapılacağı duyurulan ek atamada tercih hakkı tanınmasını da istedi.

"EK ATAMADA TERCİH HAKKI TANINMALI"

Ayhan Barut, "Eğitimde atama yöntemine göre önce yüksek KPSS puanı olanlardan başlayarak atama yapılıyor. Şimdi Haziran ayında da 20 bin ek atamadan söz ediliyor. 18 Mart'ta yüksek KPSS puanlarıyla daha uzak bölgelere atanan ancak göreve başlatılmayan arkadaşlarımıza da haziranda yapılacak ek atamada tercih hakkı tanınmasını da talep ediyoruz. Böylece yüksek puanlarına rağmen bu öğretmenlerimizin mağdur olmasını da istemiyoruz" dedi. (Adana/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Normalleşme süreci nasıl olmalıydı, salgın kontrol altında mı? | 6 soru 6 cevap

SONRAKİ HABER

14 yaş ve altı çocuklar ikinci kez sokağa çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...