14 Nisan 2011 07:13

KESK, gözaltılara tepki gösterdi

KESK Genel Sekreteri Kasım Birtek, Konya’da yapılan operasyona ve Eğitim Sen üyesi Ramazan Turan’ın gözaltına alınmasına tepki göstererek, gözaltındakilerin derhal serbest bırakılmasını istedi.Birtek yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye seçimlere doğru giderken, AKP’nin iktidar olanaklarını kullanarak kendi lehine

KESK, gözaltılara tepki gösterdi

Paylaş

KESK Genel Sekreteri Kasım Birtek, Konya’da yapılan operasyona ve Eğitim Sen üyesi Ramazan Turan’ın gözaltına alınmasına tepki göstererek, gözaltındakilerin derhal serbest bırakılmasını istedi.

Birtek yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye seçimlere doğru giderken, AKP’nin iktidar olanaklarını kullanarak kendi lehine bir ortam yaratmaya çalıştığına, baskı ve saldırılarını da arttığına dikkat çekti. 13 Nisan sabahı Konya’da gerçekleştirilen operasyonda Eğitim Sen üyesi Ramazan Turan’ın gözaltına alındığını hatırlatan Birtek, “Şimdiye kadar yaşananlardan da biliyoruz ki, AKP bu durumlarda topu sürekli yargıya atmasına rağmen süreç AKP’nin yönlendirmesi ve beklentileri doğrultusunda gerçekleşmektedir” dedi.

Tutuklamaların ardından, iddianamelerin hazırlanmasının aylarca sürdüğüne, yandaş medya üzerinden etkisizleştirme ve karalama kampanyaları ile gerçekleştirilen baskılara kamuoyunda meşruiyet kazandırılmak istendiğine dikkat çeken Birtek, baskılara son verilmesini istedi. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

'Cemil Kırbayır gözaltında öldürüldü'

SONRAKİ HABER

Saadet Partisi, 277 belediye başkan adayını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa