18 Mayıs 2020 23:10

İtalya Futbol Federasyonu, tüm futbol liglerini 14 Haziran'a kadar askıya aldı

İtalya Futbol Federasyonu, Serie A da dahil olmak üzere ülkedeki tüm futbol liglerinin 14 Haziran 2020 tarihine kadar askıya alındığını bildirdi.

İtalya'nın en üst futbol ligi olan Serie A'nın logosu

Paylaş

İtalya Futbol Federasyonu (FIGC), Birinci Futbol Ligi (Serie A) dahil olmak üzere ülkedeki tüm futbol liglerini 14 Haziran 2020 tarihine kadar askıya aldığını bildirdi.

FIGC’ten yapılan yazılı açıklamada, ülkede Kovid-19’a karşı sıkı tedbirlerin biraz daha gevşetildiği dünkü başbakanlık kararnamesine uygun olarak 14 Haziran’a kadar tüm futbol müsabakalarını durdurdu.

Açıklamada, yetkili makamlardan gelecek bir başka karara kadar 14 Haziran'dan önce herhangi bir müsabakanın yapılmayacağı belirtildi.

İtalya’da 9 Mart tarihli başbakanlık kararnamesiyle ligler durdurulmuştu. Karantina ve izolasyon tedbirleri sonrasında Kovid-19 vakalarındaki düşüş nedeniyle Serie A’nın da yeniden başlaması gündeme gelmişti.

FIGC daha önce de hükümetin onay vermesi durumunda ligin 13 Haziran’da başlaması kararı almıştı ancak, Başbakan Giuseppe Conte de 16 Mayıs’ta ülkedeki karantina tedbirlerinin biraz daha gevşetileceğini açıklarken, lig maçlarının devam etmesi için gerek bazı ek garantilerin şu için mevcut olmadığını ifade etmişti.

Herhangi bir futbol müsabakasının oynanması yasak olsa da Serie A takımlarının bugünden itibaren grup halinde idman yapmasına hükümetten izin çıkmıştı.

Serie A'nın yeniden başlaması için gereken koşulları netleştirmek adına; FIGC, Kovid-19 Bilim Kurulu ve hükümet üçgenindeki görüşmeler sürüyor. (Roma/AA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi karantinaya alındı

SONRAKİ HABER

KKTC’de otellerin 1 Haziran’da açılacağı duyurduldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...