16 Mayıs 2020 11:00

TFF Başkanı Özdemir: Kovid-19'a yakalanan sporcuları ayırarak yola devam edeceğiz

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, liglerin haziran ayında başlatılmasına ilişkin Sağlık Bakanlığı ile görüş ayrılığı olmadığını söyledi.

Nihat Özdemir | Fotoğraf: DHA

Paylaş

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, liglerin haziran ayında başlamasına ilişkin CNN Türk’te katıldığı bir programda açıklamalarda bulundu. Temmuz ayında seyircili maçların da oynanabileceğini savunan TFF Başkanı, "Hastalığa yakalanan sporcuları ayırarak sağlıklılarla yola devam edeceğiz" diyerek skandal bir açıklamaya da imza attı.

CNN Turk'ün canlı yayınına katılan Nihat Özdemir’in açıklamalarından öne çıkan bölümler şöyle:

“Ligler şimdilik 12 Haziran'da başlayacak. Alternatiflere göre Temmuz ortasında bile başlayabiliriz, zaman sıkıntımız yok. Bu şekilde 10 tane senaryomuz var. Burada covid-19'un durumuna bakacağız. Türkiye'de çok iyi gidiyor. Dünyada bu işi en iyi başaran ülke Türkiye. 12 Haziran için daha önümüzde 1 ay var. Her şey iyi giderse belki temmuz ayındaki maçları seyircili de oynayabiliriz'.

'Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca, 'Bilim Kurulu olarak biz size karışamayız. Siz zaten özerk bir federasyonsunuz' dedi. Bizim Sağlık Kurulumuzun hazırladığı protokolü de çok beğendi. Görüş ayrılığımız kesinlikle yok. Başımız sıkıştığında kendisini arayarak akıl alıyoruz. Bizim hedefimiz sağlık şartları içerisinde bu ligi oynatmak. Biz arkadaşlarımızla inanarak doğru kararı veririz. Kimsenin açıklamasıyla, sosyal medyadan açıklamalarla Türkiye Futbol Federasyonu karar değiştirmez.

Süper Lig'de bugün iki takımımız aynı puanda. Arkasındaki iki takım da az puan farkıyla üçüncü ve dördüncü. Hemen arkalarında ilk dörde girecek iki üç takım daha var. Bizim ligde iptal kararı vermek kolay değil.

SKANDAL AÇIKLAMA: HASTALIĞA YAKALANANLARI AYIRARAK DİĞERLERİYLE YOLA DEVAM EDERİZ

Nihat Özdemir, ligler başladıktan sonra koronavirüse yakalanan futbolcuları ayırarak sağlıklılarla yola devam edeceklerini de belirterek skandal bir açıklamaya imza attı.

Özdemir, "Takımlar hazırlanırken sık sık test yaparak yollarına devam edecek. Tabii ki pozitif vakalar olabilir, onları ayıracağız. Yeniden test yaparak yolumuza devam edeceğiz. Bundesliga'da bir takımda 14 oyuncu kalsa dahi liglere devam etme kararı aldılar. O kadar kararlılar ki ne yapıp edip Bundesliga'yı sonlandırmak istiyorlar. Bizim de hedefimiz budur" ifadelerini kullandı. (SPOR SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Hasta tutuklular için ‘evde tedavi’ talebi

SONRAKİ HABER

Koronavirüs önlemleri tarım işçilerine uğramıyor: Elektrik ve su olmadan yaşıyorlar

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...