18 Şubat 2011 03:13

Belediye-İş: Bu mızrak, bu çuvala sığmaz!

BELEDİYE-İŞ Sendikası Ordu Şube Başkanı Selim Yöndem, kamuoyunda Torba Yasa olan düzenlemenin vergilerini düzenli ödeyen vatandaşların cezalandırırken vergisini vermeyen faturasını ve cezasını ödemeyenleri ödüllendirdiğini söyledi.Selim Yöndem yaptığı açıklamada, işçilerin yasal haklarını elinden alan, onları

Belediye-İş: Bu mızrak, bu çuvala sığmaz!

Paylaş

BELEDİYE-İŞ Sendikası Ordu Şube Başkanı Selim Yöndem, kamuoyunda Torba Yasa olan düzenlemenin vergilerini düzenli ödeyen vatandaşların cezalandırırken vergisini vermeyen faturasını ve cezasını ödemeyenleri ödüllendirdiğini söyledi.
Selim Yöndem yaptığı açıklamada, işçilerin yasal haklarını elinden alan, onları işsizlik ve sürgün ikileminde bırakan düzenlemeler içeren Torba Yasa Meclis’ten geçtiğini belirtti. Torba Yasa’yı ‘Bu mızrak bu çuvala sığmaz’ sözleriyle değerlendirmeye başlayan  Yöndem, ”Torba Yasa ile vergisini, cezasını bin bir zorlukla boğazından kesip düzenli ödeyen memur, işçi, esnaf köylü ve dar gelirli vatandaş cezalandırıldı. Vergisini vermeyen, faturasını, cezasını, ödemeyenler ise Torba Yasa’da yer alan vergi ve prim afları ile adeta ödüllendirildi.  Torba yasa sayesinde faiziyle birlikte tutarı 110 milyar lirayı bulan “Vergi ve Sigorta Primi” alacaklarının yaklaşık yarısı affedilecek” dedi. (ORDU)

ÖNCEKİ HABER

Bu seferki bahane ne?

SONRAKİ HABER

İsveç’te Sosyal Demokrat-Yeşiller ‘sağcı’ hükümeti kuruluyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa