26 Mart 2020 13:53

Kılıçdaroğlu, siyasi parti liderlerine koronavirüs mektubu gönderdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, koronavirüs salgınına dair siyasi parti liderlerine gönderdiği mektupta gerekli önlemlerin alınmaması halinde yıkıcı etkilerle karşılaşılacağı uyarısında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

Fotoğraf: Murat Küçük / DHA

Paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, siyasi parti liderlerine "Kovid-19" konulu birer mektup göndererek, "Bu salgın, gerekli önlemlerin alınmaması halinde ekonomik ve sosyal hayatımız üzerinde yıkıcı etkiler yaratma potansiyeli taşımaktadır" uyarısında bulundu.

CHP'den yapılan açıklamaya göre, Kılıçdaroğlu, AK Parti, MHP, HDP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti, Türkiye İşçi Partisi, BBP, Vatan Partisi, DSP, SOL Parti, EMEP, TKP, BTP, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi genel başkanlarına "Kovid-19" mektubu gönderdi.

Kılıçdaroğlu, mektubunda şunları kaydetti:

"Ülkemiz ve dünyamız Kovid-19 salgın hastalığı ile mücadele etmektedir. Bilineceği üzere bu salgın, gerekli önlemlerin alınmaması halinde ekonomik ve sosyal hayatımız üzerinde yıkıcı etkiler yaratma potansiyeli taşımaktadır. Bu kapsamda maruz kaldığımız salgınla mücadele etmek ve çözüm yolları üretmek üzere CHP Merkez Yönetim Kurulu'nun koordinasyonunda üç ayrı komisyon oluşturulmuştur.

Kovid-19 Mücadele Programı başlıklı, 13 maddeden oluşan görüş ve önerilerimiz ile bu mücadele sırasında elde ettiğimiz bilgi ve tecrübeyi kapsayan ayrıntılı Koronavirüs Raporumuzu ekte bilgilerinize arz ediyorum."

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, mektubunda siyasi parti liderlerine "Yaşadığımız bu zor günleri, aklın ve bilimin yol göstericiliğinde ve güçlü bir toplumsal dayanışmayla aşacağımıza inanıyorum" mesajını da iletti. (Ankara/AA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

ABD Senatosu koronavirüse karşı 2,2 trilyon dolarlık “teşvik paketini” onayladı

SONRAKİ HABER

EMEP: Zorunlu olmayan üretim dursun, çalışanlara ücretli izin verilsin

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...