13 Nisan 2011 10:40

Bölge’de ‘güvenlik seferberliği’

HÜKÜMET Bölge’de ‘seçim güvenliği seferberliği’ başlattı. Bölge illerinde jandarma ve emniyet teşkilatlarıyla üst üste ‘Sandık güvenliği’ toplantıları yapıyor. Van’dan sonra Batman’a gelen İçişleri Bakanı Osman Güneş, “Güvenlik tedbirlerini il il dolaşarak değerlendir

Bölge’de ‘güvenlik seferberliği’

Paylaş

HÜKÜMET Bölge’de ‘seçim güvenliği seferberliği’ başlattı. Bölge illerinde jandarma ve emniyet teşkilatlarıyla üst üste ‘Sandık güvenliği’ toplantıları yapıyor. Van’dan sonra Batman’a gelen İçişleri Bakanı Osman Güneş, “Güvenlik tedbirlerini il il dolaşarak değerlendiriyoruz” dedi.

12 Haziranda yapılacak genel seçimler öncesi hükümetin bölge illerinde başlattığı ‘güvenlik seferberliği toplantıları’ dikkat çekiyor. Bu toplantıların özellikle bağımsız adaylarla seçime girme kararı alan ‘Emek, Özgürlük ve Demokrasi Blokunun tabanın yoğunlaştığı bölge illeriyle Akdeniz Bölgesi’nde gerçekleştirilmesi soru işaretleri yaratıyor. Adana’da yapılan 8 il valisi toplantısının ardından İçişleri Bakanı Osman Güneş, asker, vali ve bürokratlarla dün Van’da toplantı yapmıştı. İçişleri Bakanı Güneş’in dünkü durağı ise Batman oldu.

Valilikte bir açıklama yapan Bakan Güneş, “Bölge valiler toplantısını yapıyoruz. Daha önce Adana’da 8 il valisinin katıldığı toplantı yaptık. Daha sonra Van’da toplantı yaptık, yarın (bugün) Diyarbakır’da olacağız. Emniyet Genel Müdürü ve Jandarma Genel Komutanlığı ile de Ankara’da bir araya geleceğiz” dedi.

İçişleri Bakanı Osman Güneş toplantının ardından Mardin’e gitti. (BATMAN)

ÖNCEKİ HABER

Ahmet Türk’e yumruk atan saldırgan da aday

SONRAKİ HABER

Denizli'de midibüs kaza yaptı: 12 öğrenci yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa