26 Mart 2020 13:29

YÖK Başkanı Saraç: YKS ertelendi, üniversitelerde sadece uzaktan eğitim verilecek

YÖK Başkanı Yekta Saraç, koronavirüs tedbirleri kapsamında üniversitelerde bahar döneminin sadece uzaktan eğitimle yapılacağını ve YKS'nin ertelendiğini açıkladı.

YÖK Başkanı Yekta Saraç | Fotoğraf: Esra Hacioğlu/AA

Paylaş

YÖK Başkanı Yekta Saraç, üniversitelerde bahar döneminin sadece uzaktan eğitimle yapılacağını açıkladı. Saraç, ayrıca YKS'nin 25-26 Temmuz'da yapılacağını duyurdu.

Saraç’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

ÜNİVERSİTELERDE UZAKTAN EĞİTİM

"Bu sene bahar dönemi eğitim öğretim sürecini sadece uzaktan eğitim, açık öğretim ve dijital öğretimle sürdürmeye karar verdik. Uzaktan eğitim, açıköğretim ve dijital öğretimle sunulamayacak program, ders ve uygulamalı dersler yaz aylarında tamamlanacak. Üniversitelerde bahar döneminde yüz yüze eğitim yapılmayacaktır. Bu, eğitim öğretimin tüm düzeyleri için geçerli. Lisans, ön lisans ve lisans üstü için geçerli. Bu hususta asla ihmalkarlık olmasın istiyoruz."

YKS 25-26 TEMMUZ'DA

"YKS sınavını 25-26 Temmuz’da yapma kararı aldık. Soruların kapsamı ve alanları Milli Eğitim Bakanlığı ile uyum içinde, onlardan gelen tekliflere göre şekillenecek. Sınava girecek öğrencilerimiz rahat olsun, daha önce yapılan çerçevede bir sınav olacaktır." (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Koronavirüs nedeniyle üniversitelerde yüzyüze eğitim yok, YKS ertelendi

SONRAKİ HABER

Bangladeş koronavirüs nedeniyle mülteci kamplarını karantinaya aldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...