25 Mart 2020 19:12

Renault cuma günü üretimi durduruyor

Bursa'da kurulu bulunan fabrikasında halen üretime devam eden otomotiv devi Oyak Renault, cuma günü üretimi durduracak.

Renault'ta ek zam eyleminden bir kare. Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Koronavirüs salgını nedeniyle Bursa’da üretim yapan otomotiv devlerinden Oyak Renault'da üretime cuma 4-12 (16.00-00.00) vardiyası sonrası ara vereceği bildirildi.

Fabrika yönetimi tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmasa da fabrika şeflerinin işçilere üretimin cuma günü duracağını söylediği bildirildi.

Koronavirüs salgını nedeniyle üretimin duracağı Renault fabrikasında işçilerin yıllık izinleri mi kullandırılacak yoksa ücretli izin veya ücretsiz izne mi çıkarılacağı konusunda bir bilgi verilmedi.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada da "Faaliyetlerimizin büyük bir kısmına 26 Mart 2020 tarihi itibariyle kademeli olarak geçici bir süre ara veriyoruz" denildi.

Fabrikada örgütlü olan Türk Metal Sendikası ise işçilere bugün şu mesajı yolladı; “Arkadaşlar, fabrikamız duruş öncesi tüm çalışanlarına perşembe 00/08 vardiyası çıkışı hijyen paketi dağıtımı yapacaktır. Paket içeriği: Limon kolonyası, Domestos, Ariel matik, El temizleme jeli, 4'lü El sabunu, Islak mendil, Cep mendil, Nestle sütlü çikolata” şeklinde.

Türk Metal, patronlarla 6 maddelik mutabakat imzalamıştı. Mutabakata göre işçiler yıllık izinli sayılacak, süreç geçince telafi çalışması yaptırılacak. İşçiler mutabakata tepkili. (Bursa/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Maden şirketlerine dev kıyak: 17 şirketin maliyet artışını devlet ödeyecek

SONRAKİ HABER

Ölüm orucundaki Mustafa Koçak’ın ailesi acil tahliye talebi ile nöbete başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...