24 Mart 2020 17:16

Muslera: Başkan dini hastalığın önüne koydu, dualarla başa çıkabileceğini düşündü

Galatasaray’ın Uruguaylı kalecisi Fernando Muslera, Erdoğan'ın koronavirüs salgınına dair "Sabır ve dua ile aşacağız" yorumunu "Başkan dini hastalığın önüne koydu" sözleriyle eleştirdi.

Fernando Muslera | Fotoğraf: DHA

Paylaş

Galatasaray’ın Uruguaylı kalecisi Fernando Muslera, Spor 890'a verdiği röportajda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “Virüs salgını ve petrol fiyatlarının düşüşüyle yaşanan gelişmeler ülkemize ilave avantajlar yaşatacaktır. Sabır ve dua ile bu süreci aşacağımıza inanıyorum” sözlerini eleştirdi. Türkiye'nin çok büyük bir nüfusa sahip olduğunun belirten Muslera "Başkan dini hastalığın önüne koydu. Dualarla başa çıkabileceğini düşündü. İşlerin daha karmaşık hale gelmesine yol açtı” dedi.

Spor kanalı ESPN'nin de "Muslera, Galatasaray'daki pozitif koronavirüs vakasını doğruladı" başlığıyla haberleştirdiği röportajda Muslera, Abdurrahim Albayrak'ın Kovid-19 testinin pozitif çıktığını şu sözlerle aktardı:

"Bugün kötü haberlerimiz vardı, Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak'ın testi pozitif çıktı ve bizim için yaptıkları testlerin sonuçları bekliyoruz. Son temasımız iki hafta önceydi. Ancak bir toplantı yaptık, spor direktörü ve çeviri ekibi hep birlikte çalıştık. Ardından ailemizin yanına yollandık.”

Sürecin travmatik olduğunu belirten Muslera, Türkiye’deki salgını farketmenin ve boyutlandırmanın zor olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın salgına yaklaşımını da eleştiren Muslera, "Türkiye çok büyük bir nüfusa sahip ve bugünlerde 300-350 vaka var. Başkan dini hastalığın önüne koydu. Dualarla başa çıkabileceğini düşündü. İşlerin daha karmaşık hale gelmesine yol açtı” dedi.

Türkiye’nin maçları erteleyen son liglerden biri olduğuna dikkat çeken Muslera, Kolombiyalı Radamel Falcao ile birlikte kamuoyunu harekete geçirmek için çalıştıklarını ifade etti.

Beşiktaş’a karşı izleyici olmadan oynanacak derbi öncesi korku yaşadıklarını belirten Muslera, “Maçı iptal etmek ve ligi askıya almak için Falcao ile bir grup oluşturduk. Ancak maç sonrası neyse ki mümkün oldu" dedi.

"SAĞLIK SPORDAN, FUTBOLDAN, HER ŞEYDEN DAHA ÖNEMLİ VE DEĞERLİDİR"

Röportaja ilişkin Instagram hesabından da bir açıklama paylaşan Muslera, "Sağlık konusu spordan, futboldan ve her şeyden daha önemli ve değerlidir" dedi. Röportajdaki sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyleyen Muslera "Dinine çok bağlı bir insan olarak dinle ilgili olumsuz bir yorum yapmam söz konusu olamaz" dedi.

Muslera, paylaşımında şunları ifade etti:

"Dünya olarak zor günlerden geçtiğimiz bu dönemde, sosyal medyada gördüğüm kadarıyla yaptığım bir ropörtajda kullandığım sözlerim tamamen yanlış anlaşılmış. Dinine çok bağlı bir insan olarak dinle ilgili olumsuz bir yorum yapmam söz konusu olamaz...

Dünya olarak Korku ve Şüphe dolu bir dönemden geçiyoruz.

9 yıldır Türkiye’de yaşıyorum ve hayatımı bu güzel ülkede kazanıyorum ve burayı hep 2. ülkem gibi görüyorum. Cumhurbaşkanı Sn. Erdoğan’ın, hükümetin, sağlık bakanının ve bütün sağlık personelinin özverili çalışmasını her geçen gün ekranlardan ve sosyal medyadan takip ediyoruz.

Sağlık konusu spordan, futboldan ve herşeyden daha önemli ve değerlidir. Bütün kalbim ve dualarım sizlerle... Sabırlı olalım ve evde kalalım... Sizleri çok seviyorum #evdekal"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Herkese Merhaba... Dünya olarak zor günlerden geçtiğimiz bu dönemde, sosyal medyada gördüğüm kadarıyla yaptığım bir ropörtajda kullandığım sözlerim tamamen yanlış anlaşılmış. Dinine çok bağlı bir insan olarak dinle ilgili olumsuz bir yorum yapmam söz konusu olamaz... Dünya olarak Korku ve Şüphe dolu bir dönemden geçiyoruz. 9 yıldır Türkiye’de yaşıyorum ve hayatımı bu güzel ülkede kazanıyorum ve burayı hep 2. ülkem gibi görüyorum. Cumhurbaşkanı Sn. Erdoğan’ın, hükümetin, sağlık bakanının ve bütün sağlık personelinin özverili çalışmasını her geçen gün ekranlardan ve sosyal medyadan takip ediyoruz. Sağlık konusu spordan, futboldan ve herşeyden daha önemli ve değerlidir. Bütün kalbim ve dualarım sizlerle... Sabırlı olalım ve evde kalalım... Sizleri çok seviyorum #evdekal

Fernando Muslera (@muslera)'in paylaştığı bir gönderi ()

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan, 18 Mart'ta Çankaya Köşkü’nde yaptığı konuşmada "Çin’deki salgın, tüm dünyayı üretim konusunda alternatifler aramaya itmiştir. Üretimde alternatif denince de ilk akla gelen yerlerden biri Türkiye olmaktadır. Ayrıca virüs salgını ve petrol fiyatlarının düşüşüyle yaşanan gelişmeler ülkemize ilave avantajlar yaşatacaktır. Birkaç haftalık dönemi iyi yönetir, hastalığı sıkı şekilde kontrol altında tutabilirsek, umduğumuzun da ötesinde güzel bir tablo bizi bekliyor. Sabır ve dua ile bu süreci aşacağımıza inanıyorum" demişti. (SPOR SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Liman işçileri: Ücretli izin olmadıkça "evde kal"amayız

SONRAKİ HABER

SES: Sağlık emekçilerinin salgınla mücadeledeki emeğini performansla ölçemezsiniz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...