24 Mart 2020 01:32

Piyangocular koronavirüs salgını nedeniyle biletlerin geri alınmasını istedi

Ankara Şans Oyunları ve Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Poyraz, maddi zarar yaşadıklarını açıkladı ve mağduriyetlerin giderilmesini istedi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Ankara Şans Oyunları ve Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Poyraz, milli piyango ruhsatlı odalarına kayıtlı üyelerinin koronavirüs salgını nedeniyle ellerinde kalan biletlerin milli piyango idaresi tarafından iade alınmadığını belirtti. Poyraz, maddi akyıba uğradıklarını açıkladı. Ankara Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliğine yapılan başvuruda, mağduriyetlerin giderilmesi istendi.

Oda üyelerinin çoğunlukla 65 yaş ve üstünde olduğuna dikkat çeken Poyraz, sokağa çıkma yasağı nedeniyle ve diğer tedbirler nedeniyle 29 Mart 2020 tarihindeki çekilişi dahil biletlerin satılamadığını ifade etti. Bu durumun zaten ekonomik zorluk çeken bayilerin çoğunu olumsuz etkileyeceğini belirten Poyraz, en azından satamadıkları 29 Mart 2020 tarihli biletlerin idare tarafından geri alınmasını ve kronavirüs salgının bulaşmasına karşı biletlerin üretilmemesi için 29 Mart ve 4 Nisan 2020 tarihlerindeki çekilişlerin ertelenmesi ya da iptal edilmesini talep etti. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Virüs

SONRAKİ HABER

Alman araştırma şirketi: Almanya ekonomisi çökebilir

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...