20 Mart 2020 19:37

ODTÜ Rektörlüğü yurtlara dönüşü durdurdu

ODTÜ Rektörlüğü, öğrencilerin yurtlara geri dönüş talebinin öngörülemeyen bir tarihe kadar kabul edilmeyeceğini duyurdu.

Fotoğraf: MA

Paylaş

ODTÜ Rektörlüğü, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle okul yönetiminin aldığı önlemlere dair bilgilendirme yaptı.

Geçtiğimiz hafta üniversitelerde eğitime ara verildiği açıklandıktan sonra ODTÜ yurtlarında kalan pek çok öğrenci, yurttan geçici olarak ayrılmıştı. Tüm öğrencilere gönderilen mailde, öğrencilerin yurtlara geri dönüş talebinin, fiziksel etkileşimi mümkün olan en düşük seviyede tutmak amacıyla öngörülemeyen bir tarihe kadar kabul edilmeyeceği belirtildi.

ODTÜ öğrencileri, yurttan çıkarken herhangi bir bilgilendirmenin yapılmamasına sosyal medya platformlarında tepki gösterdi. Ailelerinin evine dönen öğrencilerin bir kısmı, uzaktan eğitim süresince internet erişimi vb. imkanlara sahip olmadıklarını ve ders notlarını dahi almadan yurtlardan ayrılmak zorunda söyledi.

Koronavirüs salgınıyla birlikte alınan önlemlere fiziksel teması olabildiğince azaltma amacıyla kafeteryadaki öğün sayısını bire indirme ve kütüphaneyi geçici olarak kullanıma kapatmayı da ekleyen rektörlük, uzaktan eğitim süresince bilgilendirmelerine devam edeceğini, gelişen durumlara göre yeni önlemler alacağını belirtti. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Sağlık Bakanı Koca, koronavirüsten dokuzuncu ölümü açıkladı, vaka sayısı 670'e ulaştı

SONRAKİ HABER

Gazeteci Enver Aysever emniyette ifade verdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...