20 Mart 2020 11:09

HDP'li Garo Paylan: Diyarbakır'da neden koronavirüs testi yok?

HDP Milletvekili Garo Paylan, Diyarbakır'da koronavirüs testinin yapılmamasını Meclis gündemine taşıdı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

HDP Milletvekili Garo Paylan, Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde koronavirüs testinin yapılmamasını Meclis gündemine taşıdı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Diyarbakır’da koronavirüs (Kovid-19) testinin yapılabileceği açıklanan Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde testin bulunmamasını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sordu. Paylan, Koca’nın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, “Virüsün bulaşma riski bakımından tehlikeli bir konumda olan sağlık çalışanlarında, virüsün bulaşmasını engelleyen mahiyette; maske, eldiven, gözlük, koruyucu elbise gibi koruyucu donanım malzemeleri bulunmamaktadır” ifadelerine yer verdi.

Garo Paylan, önergesinde şu soruları sordu:

  • "Koronavirüs testinin yapılabileceğini ilan ettiğiniz Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde neden test bulunmamaktadır?
  • Diyarbakır’daki hastanelerde, virüsün bulaşma riskini ortadan kaldıracak koruyucu malzemeler tüm sağlık çalışanlarına eksiksiz biçimde ne zaman sağlanacaktır?
  • Diyarbakır’daki hastaneler, test sonucu pozitif çıkan koronavirüs hastalarını tedavi edecek kapasite ve donanıma sahip midir?
  • Vatandaşlarımız, kolay ulaşacağı, çabuk sonuç alabileceği, ücretsiz koronavirüs testine ne zaman ulaşacaktır?"

(Ankara/MA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Metal işçisi ücretli izin ve ekonomik destek istiyor

SONRAKİ HABER

Denizli’de Gökhan Tekstil üretime ara verdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...