19 Mart 2020 12:34

Gazeteciler Hasan İşler ve Volkan Eryiğit’in ölüm yıldönümü

2004 yerel seçimlerinde seçim konvoyunu takip ederken geçirdiği kazada yaşamını yitiren Evrensel Adana Muhabiri Hasan İşler ve DİHA Muhabiri Volkan Eryiğit’in ölüm yıl dönümü.

Fotoğraf: MA

Paylaş

Bugün, 2004 yerel seçimlerinde “Demokratik Güç Birliği”nin seçim konvoyunu takip ederken geçirdiği kazada yaşamını yitiren gazetemiz Evrensel Adana Muhabiri Hasan İşler ve DİHA Muhabiri Volkan Eryiğit’in ölüm yıl dönümü. Oğlunu anan Semih İşler, oğlunun işçilerin, gençlerin yanında olan namuslu bir genç olduğunu söyledi. Oğlunun bu yüzden gazetecilik yaptığını ifade eden baba İşler, onu özlemle andıklarını söyledi.

Hasan İşler 1978 yılında Adana’da dünyaya geldi. Arap bir ailenin çocuğu olan Hasan İşler, Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde öğrenim görüyordu. Ailenin okuyan tek ferdiydi. Ancak okuyabilmek için diğer kardeşleri gibi duvarlara boya fırçasını sallamaktan ve köyüne gidip tarlada çalışmaktan geri durmuyordu. Evrensel gazetesi ile bu şartlarda tanıştı. Yeri geldi işçi basınının direnişte olan Çukobirlik işçilerine düzenli ulaştırılması, işçilerin eyleminin başarıya ulaşması için günlerce koşturdu. Yeri geldi kendisinin de içerisinde olduğu üniversite gençliğinin taleplerini Evrensel’in sayfalarına taşıdı. Hasan İşler, Evrensel Gazetesi muhabirliği yaparken DİHA muhabiri Volkan Eryiğit’le birlikte 19 Mart 2004 yılında Adana’nın Ceyhan ilçesinde gerçekleştirilecek olan Demokratik Güç Birliği mitingi için oluşan konvoyda yaşanan kaza sonucu yaşamını yitirdi. (Adana/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Okullar tatil, meslek liseliler maske üretiyor

SONRAKİ HABER

Bakan Koca: Aytaç Yalman'la birlikte koronavirüsten ölen kişi sayısı 3 oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa