19 Mart 2020 10:16

TTB: Dünya hekimleri alkışlıyor, biz inceleme başlatıyoruz

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi Başhekimliği, Uz. Dr. Güle Çınar'ın sosyal medyadaki koronavirüs paylaşımıyla ilgili inceleme başlattı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi Başhekimliği, Uz. Dr. Güle Çınar'ın koronavirüs vakalarının daha yüksek olduğuna ilişkin sosyal medyada yer alan videosuyla ilgili inceleme başlatıldığını duyurdu. Görev yaptığı hastanede koronavirüs ile ilgili 'uyum eğitimi' sırasında doktor Çınar, umreden gelenlerin tüm planları bozduğunu ifade ederek vaka sayısının daha fazla olacağını söylemişti. Hekimin özür dilediğine bir yazının dolaşıma sokulması üzerine sosyal medyada #DrGüleÇınarınYanındayız etiketiyle ‘doktoruma dokunma’ denilerek destek mesajları paylaşıldı.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) ise, Dr. Güle Çınar’ın onu kamuoyu önüne atan kurumunun özür dilemesi gerektiğine dikkat çekerek “Meslektaşımızın ifadeleri hakaret içermediği gibi, bütünüyle temelsiz değildir. Umreden dönen 21 bin kişinin tamamına test yapılmadığı bilinmektedir. Başka ülkelerde sağlık çalışanları alkışlanıp ve desteklenirken, bizde hekimlere karşı takınılan bu tür tutumlar hekim ve sağlık çalışanlarının motivasyonunu bozmakta, salgına karşı topyekûn mücadele direncini olumsuz etkileme tehlikesi taşımaktadır. Kurumsal olarak uygulanan bu baskı çalışan haklarına da saldırı niteliğindedir” denildi. Ankara Tabip Odası da sosyal medya hesabından “Kendi yaşamlarını başkalarını yaşatmak için gece gündüz her gün ve her saat demeden feda eden sağlık emekçilerine soruşturma evrakları değil, kişisel koruyucu ekipmanlar verilmelidir” paylaşımında bulundu. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Aydın’da sağlık emekçilerinden ortak açıklama: Sağlık bu sistemle korunamaz

SONRAKİ HABER

LC Waikiki işçileri, 9 kişide koronavirüs tespit edildiğini iddia etti, izin istedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...