18 Mart 2020 11:37

Gazeteciler Hasan İşler ve Volkan Eryiğit’in ölümleri üzerinden 16 yıl geçti

Haber takibi sırasında geçirdikleri kaza sonucu yaşamını yitiren muhabirimiz Hasan İşler ve DİHA muhabiri Volkan Eryiğit'in ölümlerinin üzerinden 16 yıl geçti.

Fotoğraf: MA

Paylaş

Haber takibi sırasında geçirdikleri kaza sonucu yaşamını yitiren gazeteciler Hasan İşler ve Volkan Eryiğit'in ölümlerinin üzerinden 16 yıl geçti. Baba Aydın Eryiğit, "güneşim" dediği oğlunun gerçekleri yazmak için gazeteci olmayı tercih ettiğini anlattı. 

Adana’da 2004 yerel seçimlerinde "Demokratik Güçbirliği"nin seçim konvoyunu takip ederken geçirdiği kaza sonucu yaşamını yitiren gazetemiz Evrensel Muhabiri Hasan İşler ve Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Dicle Haber Ajansı (DİHA) Muhabiri Volkan Eryiğit’in ölümünün üzerinden 16 yıl geçti. Aradan geçen bunca zamana rağmen unutulmayan gazeteciler Küçükoba ve Akkapı mezarlıklarında bulunan mezarları başında anılacak. 

“GERÇEKLER İÇİN GAZETECİ OLDU”

Eryiğit'in babası Aydın Eryiğit, oğlunun gazeteci arkadaşlarının kendilerini yalnız bırakmadığından kaynaklı acılarının 16 yıldır bir nebze hafiflediğini söyledi. Oğlunun yaşamını yitirmesinin ardından özgür basına dönük baskı ve tutuklamalar hiç son bulmadığına değinen baba Eryiğit, "Özgür basın gerçekleri yazmaya devam etsin. Bu korku son bulmalı" diye konuştu. (MA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Koronavirüs nedeniyle mültecilere destek azalıyor

SONRAKİ HABER

Hatay'da Defne Belediyesinin tek kültür merkezi kapatıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa