18 Mart 2020 09:51

TESK Başkanı Palandöken'den "hijyen ürünlerinde vergi sıfırlansın" talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı: Tüm hijyen ve dezenfekte ürünleri ile su faturalarındaki vergiler kaldırılmalıdır.

Fotoğraf: İbrahim Erikan/AA

Paylaş

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kolonyadan sabuna, dezenfekte ilaçlarından maskeye kadar virüsten korunma amaçlı ürün gruplarının satışlarının arttığına işaret ederek, "Böyle zaruri bir durumda tüm hijyen ve dezenfekte ürünleri ile su faturalaındaki vergiler kaldırılmalıdır." ifadesini kullandı.

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle son dönemde en çok talep gören ürünlerin hijyen ve temizlik ürünleri olduğuna dikkati çekti.

Kolonyadan sabuna, dezenfekte ilaçlarından maskeye kadar virüsten korunma amaçlı ürün gruplarının satışlarının arttığına işaret eden Palandöken, "Vatandaşların ve esnafın kendi korunma yöntemleri için aldığı temizlik ve dezenfekte ürünleri ile su faturalarından bir süre hiç vergi alınmaması herkesi rahatlatacaktır" dedi. (AA)

 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Türk Eczacılar Birliği: Maskeler reçete karşılığında eczanelerden alınabilecek

SONRAKİ HABER

Bingöl Barosu artan intiharlara ilişkin harekete geçti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...