18 Mart 2020 09:52

Türk Eczacılar Birliği: Maskeler reçete karşılığında eczanelerden alınabilecek

Koronavirüs tedbirleri kapsamında N95, FFP2 ve FFP3 maskelerin reçete karşılığında eczanelerden temin edilmesine karar verildiği açıklandı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Türk Eczacılar Birliği (TEB), koronavirüs tedbirleri kapsamında N95, FFP2 ve FFP3 maskelerin reçete karşılığında eczanelerden temin edilmesine karar verdi.

Türk Eczacılar Birliği, koronavirüs tedbirlerine ilişkin yayımladığı "çok acele" ibralı yazıda N95, FFP2 ve FFP3 maskelerin reçete karşılığında eczanelerden temin edilmesine karar verildiğini duyurdu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bilindiği üzere Dünya Sağlık Örgütü tarafından COVİD-19'un pandemik bir hastalık olduğu ilan edilmiştir.

Bakanlığımızca Ülkemizde COVİD-19'un yayılmasını önlenmesi, ihtiyaç planlamaları ile stok ve tedarik yönetiminin etkin bir şekilde yapılması, ülkemizde ürün erişebilirliğinin temin edilmesi, sağlık hizmeti sunumunun aksamaması ve kamu sağlığının korunması amacıyla gerekli tedbirler alınmış ve alınmaya devam etmektedir.

Bu kapsamda EN149 standardındaki (N95, FFP2 ve FFP3) maskelerin sadece eczanelerden ve reçete karşılığında verilmesi, reçetelerin gerektiğinde ilgili otoritelerce yapılan denetimlerde ibraz edilmek, talep edilmesi durumunda ise Kurumumuza gönderilmek üzere eczanede muhafaza edilmesi hususunda bilginizi ve gereğini rica ederim" (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

CHP Milletvekili Çakırözer: Koronavirüs test merkezleri yurt genelinde yaygınlaşmalı

SONRAKİ HABER

TESK Başkanı Palandöken'den "hijyen ürünlerinde vergi sıfırlansın" talebi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...