18 Mart 2020 09:24

Dr. Selma Güngör: Koronavirüse karşı sağlıkçıların da sağlığını korumalıyız

Koronavirüs ile ilgili uyarılarda bulunan TTB Merkez Konseyi Üyesi Selma Güngör, "Hem toplum, hem de onların sağlığını koruyan sağlık çalışanlarının sağlığını korumak istiyoruz" dedi.

Fotoğraf: Issam Rimawi/AA

Paylaş

Koronavirüs şüphesiyle hastaneye başvuranların izole edilmiş bölümlere alınması gerektiğini belirten Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi Üyesi Selma Güngör, Sağlık Bakanlığına yaptıkları "işbirliği" çağrısını yineleyerek, "Hem toplum, hem de onların sağlığını koruyan sağlık çalışanlarının sağlığını korumak istiyoruz" dedi.

Koronavirüse karşı erken teşhisin hayati bir önemde olduğunu vurgulayan Dr. Güngör, sağlık çalışanlarının şu an en riskli grupta olduğunu belirterek “Hastalığın teşhis, tedavi ve engellenmesinde sağlıkçılar en önemli grup. Bu nedenle de korunması gerekiyor” diye konuştu.

KARANTİNA KATI UYGULANMALI

Yurt dışından Türkiye’ye gelen kişilerin karantinaya alınıp toplumla karşılaşmalarını engellemek gerektiğinin öneminde işaret eden Güngör “Karantinayı katı biçimde uygulamak gerekiyor” uyarısında bulundu. Güngör, kamu kuruluşlarının da karantinanın daha etkin uygulanması için gerekli önlemleri alması gerektiğini ifade etti.

(Ankara/MA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Karantina otobüsündeki kişinin polis eşliğinde indirilmesine ilişkin soruşturma

SONRAKİ HABER

Gümüştaş şirketi yalanladı, köy muhtarı: Gelin tarladan tekrar numune alalım

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...