16 Mart 2020 10:34

Yurt dışından gelen 1 kişi Çorum'da koronovirüs şüphesiyle karantinaya alındı

Çorum'a yurt dışından gelen bir kişi, yüksek ateş ve boğaz ağrısı şikayetiyle aile sağlığı merkezine başvurdu; sevk edildiği hastanede koronavirüs şüphesiyle karantinaya alındı.

Fotoğraf: Yusuf Çınar/DHA

Paylaş

Çorum'a yurt dışından gelen, yüksek ateş ve boğaz ağrısı şikayetiyle aile sağlığı merkezine başvuran kişi, koronavirüs şüphesiyle sevk edildiği hastanede gözlem altına alındı. Aile sağlığı merkezi dezenfekte edilirken çalışanlar da maske takarak önlem aldı.

Çorum'a yurt dışından gelen ve ismi açıklanmayan bir kişi, yüksek ateş ve boğaz ağrısı şikayetiyle Yavruturna Aile Sağlık Merkezine başvurdu. Hasta, koronavirüs şüphesi üzerine, geniş kapsamlı kontrolü için çağrılan sağlık ekibince ambulansla Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Burada özel odaya alınan hasta için viral enfeksiyon tanısı koyuldu.

Genel sağlık durumu iyi olan hastanın alınan kan örnekleri, incelenmek üzere Ankara'ya gönderildi. Boşaltılan Yavruturna Aile Sağlık Merkezi, dezenfekte edilirken çalışanlar da maske takarak önlem aldı. (Çorum/DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Bahreyn’de koronavirüsten ilk ölüm

SONRAKİ HABER

Katliamın yıl dönümünde çağrı: Halepçe jenosit olarak tanınsın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...