12 Mart 2020 09:00

Euroleague'de tüm maçlar askıya alındı

Koronavirüs salgını nedeniyle Turkish Airlines Euroleague ve 7Days Eurocup’ta oynanması planlanan karşılaşmalar durduruldu.

Fotoğraf: AA

Paylaş

Euroleague yönetimi, koronavirüs salgını nedeniyle Turkish Airlines Euroleague ve 7Days Eurocup’ta oynanması planlanan karşılaşmaların yeni bir karara kadar durdurulduğunu açıkladı.

FIBA’nın ardından Euroleague yönetimi de koronavirüs nedeniyle basketbol organizasyonlarını durdurma kararı aldı. Euroleague resmi internet sitesinden yapılan açıklamada konuyla ilgili şu ifadelere yer verildi:

“Euroleague yönetimi, COVID-19 salgını ile ilgili son gelişmeleri, turnuvalarda mücadele eden takımlar için artan riskleri, Avrupa’daki hareket kısıtlamasını ve seyahat edememe durumunu yakından takip ediyor. Bu sebeplerden dolayı, organizasyonun düzenliliğini korumak imkansız hale geldi. Katılımcıların ve taraftarların güvenliğini korumak için Euroleague yönetimi, kulüplerle anlaşarak Turkish Airlines Euroleague, 7Days Eurocup ve Adidas Next Generation Turnuvası’nda oynanması planlanan karşılaşmaları yeni bir açıklamaya kadar durdurma kararı aldı.” (DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İnsan hakları savunucusu ve İHD MYK üyesi Raci Bilici’ye hapis cezası

SONRAKİ HABER

Hrant Dink cinayetinde yargılanan emekli istihbaratçı Şeref Ateş öldürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...