13 Nisan 2011 08:30

Fındıklı halkı HES'çileri yumurtaladı

Yaşam alanlarını korumaya devam eden Fındıklı halkı bir kez daha HES çalışması yapmaya gelen Ankaralı Bortur firmasını derelerinden kovdu.Fındıklı Kokaser ırmağında yapılması planlanan Sarımsak HES ile ilgili son fizibilite çalışmasını yapmaya gelen Ankaralı Bordur firması çalışanları Fındıklı halkının tepkisi karşısında ne yapaca

Fındıklı halkı HES'çileri yumurtaladı

Paylaş

Fındıklı Kokaser ırmağında yapılması planlanan Sarımsak HES ile ilgili son fizibilite çalışmasını yapmaya gelen Ankaralı Bordur firması çalışanları Fındıklı halkının tepkisi karşısında ne yapacaklarını şaşırdı.

Çalışma yapıldığını duyan Fındıklı halkı kısa sürede toplanarak Ankaralı Bordur firması çalışanlarının önünü keserek, “Siz ne hakla buralara geliyorsunuz. Sizi kim yolladı? Burasının Fındıklı olduğunu bilmiyor musunuz?” diyerek tepkilerini dile getirdi.

HES'ÇİLERE YUMURTA

HES'çi firmanın çalışanlarına yumurta da atan Fındıklılılar çalışanların şirket çalışanlarının korkması üzerine yolu açtı. Şirket çalışanları ise, “Biz böyle olacağını bilmiyorduk. Bilseydik gelir miydik?” diyerek halkın tepkisini yatıştırmaya çalıştı.

Fındıklı Derelerini Koruma Platformu temsilcisi Hüseyin Acar ise gazetemize şu değerlendirmeyi yaptı: “Bu halk en küçük bir durumda yaşam alanlarını savunmak için tek yürek oluyor. Bu durumu HES şirketlerinin anlaması gerekir. Biz burada HES'lerin yapılmasına izin vermeyeceğiz.” (Fındıklı/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

CHP, sendikacı adayın önüne patronları koydu

SONRAKİ HABER

Çanak anten tamir eden işçi çatıdan düştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa