27 Şubat 2020 18:05

MESAM 16. Genel Kurulu 28 Mart’ta yapılacak

Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) 16. Olağan Genel Kurulu 28 Mart Cumartesi günü yapılacak.

MESAM basın bülteni

Paylaş

Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Arif Sağ, 16. Olağan Genel Kurul'un 28 Mart Cumartesi günü yapılacağını duyurdu.

Arif Sağ tarafından yapılan açıklamada, 2018’de yönetim kurulunun bakanlık tarafından görevden alınması ile başlayan sürecin, yine aynı yıl mayıs ayında yapılan MESAM genel kurulunda Arif Sağ ve ekibinin yeniden yönetime seçilmesi ile sonuçlandığı belirtilerek, “Bu süreçte yönetim kurulunu görevden alan Kültür ve Turizm Bakanlığı’na karşı Ankara 11. İdare Mahkemesi’nde dava açılmış, mahkeme 2018 yılında MESAM yönetim kurulunun görevden alınması ile ilgili bakanlık kararını iptal etmişti. Ayrıca bakanlık tarafından atanan geçici üst kurullar tarafından üyelikten çıkarılan Arif Sağ, Cahit Berkay ve Ali Rıza Binboğa’nın da içinde bulunduğu 11 MESAM üyesi yine mahkeme kararı ile MESAM’a dönmüştü” denildi.

Aynı genel kurulda yenilgiye uğrayan Orhan Gencebay’ın da içinde bulunduğu ekibin bazı üyelerinin 2018 genel kurulunun iptali için dava açtığı hatırlatılan açıklamada “Gelinen süreçte yaklaşık 1 yıldan fazla bir süredir devam eden davanın 26 Şubat Çarşamba günü yapılan duruşmasında mahkeme tarafından 'Seçimlerin huzur içinde gerçekleştirilmesinin temini, yeni uyuşmazlıkların çıkmasının önlenmesi, MESAM meslek birliği üyelerinin menfaatlerinin temini bakımından mart ayında gerçekleştirilecek genel kurulun göreve başlamasına kadar tüzükte belirlenen yönetim kurulu görev ve yetkilerine haiz olmak üzere 3 kişiden teşekkül eden geçici yönetimin mahkememizce 7 günlük sürede tedbiren atanmasına, yeni yönetim kurulu seçildiğinde başka bir ek karara gerek kalmadan mahkememizce görev verilen heyetin görevinin sonlanmasına, davacı ve davalıya varsa aralarında anlaştıkları isimleri bildirmek üzere 3 günlük kesin süre verilmesine, isim bildirilmediği taktirde mahkememizce 7 günlük sürede resen atanmasına…' karar verilmiştir” denildi.

Mahkeme tutanağında Arif Sağ başkanlığındaki MESAM yönetim kurulu ile ilgili mahkemece alınmış başka herhangi bir karar bulunmadığının altı çizilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Tam tersi içlerinde muhalif gruptan isimlerin de bulunduğu geçici yönetimin geçmişte aldığı hukuksuz kararlara karşı yine Arif Sağ başkanlığındaki yönetim kurulu tarafından açılmış olan toplam 11 dava da kazanılmıştır. Önemle belirtmek isteriz ki, görevden alınan yönetim kurulumuz tarafından tüm hazırlıkları tamamlanan MESAM 16. Olağan Genel Kurulu daha önce planlandığı ve üyelerimize duyurulduğu şekilde 28 Mart 2020 Cumartesi günü yapılacaktır.” (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Yalova Belediye Başkanı CHP'li Vefa Salman görevden uzaklaştırıldı

SONRAKİ HABER

Metroda cinsel saldırıda bulunan erkek tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...