24 Şubat 2020 19:13

KESK, 2020 yılı 8 Mart afişini yarışma ile belirledi, ilk üç finaliste ödül verdi

KESK, 2020 yılı 8 Mart afişi yarışması sonucu seçilen ilk üç kişiye ödüllerini verdi.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

KESK, bugüne kadar yayınladığı 8 Mart afişlerini Mülkiyeliler Birliği Kültür Merkezi Sergi Salonu'nda sergileyerek bu yılın seçilen ilk üç afişine de ödül verdi. "Doğa Benim, Üreten Benim, Emek Benim, Yaşam Benim, Ben Kadınım" teması ile yarışmayla belirlenen 2020 yılı 8 Mart ödüllerini Selma Nesibe Baloğlu, Gonca Ocakçı ile Şeyma Çetmen ve Yağmur Kaya aldı.

"ÖRGÜTLENMEYİ BEKLEYEN YAŞAMA TALİBİZ"

Gerçekleşen sergide ve ödül töreninde açılış konuşmasını yapan KESK Kadın Sekreteri Gülistan Atasoy, hazırlanan afişlerin hepsinin kadınların gündemine ışık tuttuğunu söyleyerek "Kadınlar dünyada umudu yaratan yerde duruyor. Biz ise bu umudu sokaklarda, meydanlarda büyütmeye devam edeceğiz. Örgütlenmeyi bekleyen bir yaşam var ve biz buna talibiz. Bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz" diye konuştu.

"İLK ÜÇ FİNALİSTE ÖDÜL VERİLDİ"

Birincilik ödülünü Selma Nesibe Baloğlu aldı. Baloğlu'nun afişi KESK'in 2020 yılı 8 Mart afişi olarak kullanılacak, Baloğlu'na ödülü KESK MYK Üyesi Elif Çuhadar verdi. İkincilik ödülünü alan Gonca Ocakçı'ya ödülünü KESK Kadın Sekreteri Gülistan Atasoy verdi. Üçüncülük ödülünü ise Şeyma Çetmen ve Yağmur Kaya aldı. İzmir'de öğrenci olan genç kadınlar törene katılamazken yerlerine ödülü Hatice Erbay aldı.

8 Mart 2020 afiş yarışmasına katılan finalistlerin eserleri ve 2002'den bu yana KESK'in kullandığı 8 Mart afişleri 24-25-26 Şubat tarihleri arasında Mülkiyeliler Birliği'nde sergilenecek. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Sait Faik’in hikayeleri izleyicilerle buluşacak

SONRAKİ HABER

Cenevre'deki Libya ortak askeri komite toplantılarının ikinci turu sona erdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...