24 Şubat 2020 18:15

Dersim'de kaybolan üniversite öğrencisi Doku 51 gündür bulunamadı

Dersim’de 5 Ocak'ta kaybolan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun bulunması için sürdürülen arama çalışmalarından bugün de sonuç alınamadı.

Gülistan Doku | Fotoğraf. DHA

Paylaş

Dersim’de 5 Ocak'ta kaybolan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun bulunması için sürdürülen arama çalışmalarından bugün de sonuç alınamadı.

Munzur Üniversitesi Tunceli Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü 2. sınıf öğrencisi Doku'nun ailesinin, 6 Ocak'ta Diyarbakır'dan Dersim’e gelerek kayıp başvurusu yapmasıyla başlatılan arama çalışmalarına Uzunçayır Baraj Gölü'nde devam edildi.

Doku'nun bulunması için yürütülen arama çalışmalarının bugünkü bölümüne İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerinin yanı sıra Van Emniyet Müdürlüğüne bağlı dalgıç polisler ile Adana Jandarma Komutanlığı Sualtı Arama Kurtarma (SAK) ekibi katıldı.

Su seviyesi kademeli olarak yaklaşık 3 metre düşürülen Uzunçayır Baraj Gölü'nde görüş mesafesinin çok kısıtlı olması nedeniyle dalış yapamayan ekipler, botlarla dönüşümlü olarak göl yüzeyinde arama çalışması gerçekleştirdi.

51 gündür devam eden arama çalışmalarında bugün de Doku'ya ait herhangi bir ize rastlanmadı. (DERSİM)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Barış akademisyeni Prof. Dr. Mehmet Zencir beraat etti

SONRAKİ HABER

Jandarma Megam Tekstil işçilerinin pankartlarına el koydu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...