13 Nisan 2011 05:28

Bin işçinin bin günlük hak mücadelesi

2008 yılında işten atılan ve alacakları ödenmeyen Uzel işçilerinin haklarını almak için başlattıkları eylemler devam ediyor. Fabrika önünde bir kez daha bir araya gelen işçiler ve Türk Metal yöneticileri, eylemlerinin devam edeceğini açıkladı.Haber-İş 1 No’lu Şube, Tes-İş 1 No’lu Şube ve Türk Metal

Bin işçinin bin günlük hak mücadelesi

Paylaş


Haber-İş 1 No’lu Şube, Tes-İş 1 No’lu Şube ve Türk Metal şube yöneticilerinin de katıldığı eylemde Uzel patronu atılan sloganlarla protesto edildi.

Açıklamadan önce Türk Metal yöneticilerinin işçilere Çalışma Bölge Müdürlüğüne verilmek üzere şikayet dilekçesi dağıtması tepkilere neden oldu. İşçiler Sendika Genel Başkanı Pervul Kavlak’ın kendilerini daha önce ‘sizi yalnız bırakmayacağız’ sözlerini hatırlatarak, şimdi tek tek dilekçe vermelerinin istenmesine tepki gösterdi.

İşçiler adına açıklama yapan Türk Metal İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Mustafa Salar, patronun işçilerin alacaklarını ödemek için verdiği taahhütleri tutmamaya devam ettiğini söyledi.

Uzel işçilerinin alacakları ödenene kadar eylemlerini sürdürmekte kararlı olduğunu vurgulayan Salar, eylemlerinin devam edeceğini ifade etti.

Açıklamanın ardından üzerinde “Bin işçinin bin günlük hak mücadelesi” yazılı siyah çelengi fabrikanın önüne bırakan işçiler daha sonra dağıldı. (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

Mübarek kaçıyor

SONRAKİ HABER

Hatay'da inşaattan düşen Suriyeli işçi hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa