21 Şubat 2020 23:40

Diyarbakır’da, “Kayyım Politikasının Kültür Sanata Etkileri” paneli

Diyarbakır’da, Susma Platformunun çağrısıyla gerçekleşecek panelde, “Kayyım Politikasının Kültür Sanata Etkileri” tartışılacak.

Etkinlik Afişi

Paylaş

Susma Platformu 22 Şubat Cumartesi günü saat 15.00’de Diyarbakır’da “Kayyım Politikasının Kültür Sanata Etkileri” başlıklı bir panel düzenleyecek.

Amed Şehir Tiyatrosunda düzenlenecek panelde, “Kayyımlardan sonra kültür-sanata ne oldu?” sorusuna cevap aranacak. Ayrıca kayyumların Kürt kentlerinde kültür ve sanat üretimine etkilerini ve bu alandaki faaliyetleri nasıl engelledikleri konuşulacak.

Etkinlikte kültür ve sanat alanında işler üretenlerin deneyimleri ve bugünün koşulları değerlendirilecek ve dayanışmanın nasıl kurulabileceği tartışılacak. Birlikte akıl yürütmek, konuşmak, güç vermek panelin hedefleri arasında olacak.

Sinema yazarı, Şenay Aydemir, Beren’e Gösteri Evi’nden Firuze Engin, Batman Yılmaz Güney Sineması eski müdürü Dicle Anter ve Amed Şehir Tiyatrosundan Rüknettin Gün’ün katılacağı panelin moderatörlüğünü Susma Platformu Diyarbakır Temsilcisi Özkan Küçük yapacak.

Panel, Amed Şehir Tiyatrosunun Diyar Galeria’daki salonunda, saat 15:00’de gerçekleşecek. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Zırhlı otobüsle İnşaat Mühendisi Cihan Can’ı ezen polise 6 yıla kadar ceza talebi

SONRAKİ HABER

ABD Dışişleri Bakanlığı: NATO müttefikimiz Türkiye’nin yanındayız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...