21 Şubat 2020 11:51

İzmir'de Şair Tuğrul Keskin ve Yazar Hamit Erdem okurları ile buluşuyor

İzmir’de bu hafta sonu Şair Tuğrul Keskin ve Yazar Hamit Erdem iki ayrı etkinlikte Yakın Kitabevi'nde okurlarıyla buluşacak.

Yakın Kitabevi etkinliklerinin afişleri | Kolaj: Evrensel

İzmir Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde bulunan Yakın Kitabevi'nde bu hafta sonu Şair Tuğrul Keskin ve Yazar Hamit Erdem iki ayrı etkinlikte okurları ile buluşacak. İlk etkinlik 22 Şubat Cumartesi günü 15.00 ile 18.00 saatleri arasında. Şair Tuğrul Keskin etkinlikte 2019 Attila İlhan Edebiyat Ödülü’nü alan son kitabı “Kavil” ile denemeler içerikli “Sussam Gönül Razı Değil” adlı kitaplarını imzalayacak.

İmza günü öncesi açıklama yapan Keskin, “Büyük şair Attila İlhan anısına verilen bir ödülü ‘Kavil’ adlı kitabımla İzmir’e getirmiş olmaktan mutluluk duymuştum. Ödül sonrası herhangi bir etkinlik yapılmamıştı. Kavil yeni baskısını yaptı. ‘Sussam Gönül Razı Değil’ adlı anlatılar kitabım ise yeni bir kitap, şimdi her iki kitabı da yeniden okurla buluşturmak istedik. Cumartesi günü İzmirli dostlarla Yakın Kitabevi’nde buluşursak, kendimi bahtiyar sayacağım” diye konuştu. 

İkinci etkinlik ise aynı mekanda 23 Şubat Pazar günü saat 15.00 ile 17.00 arasında Araştırmacı-Yazar Hamit Erdem'in katılımı ile gerçekleştirilecek. Haluk Tekeli'nin soruları üzerine gerçekleşecek söyleşi Hamit Erdem'in 1900-1960 dönemine ilişkin kaleme aldığı “Emek Tarihi Yazıları” kitabı üzerine olacak. Yazar Erdem’in özellikle Osmanlı ve Yeni Türk Devletindeki ilk sosyalist hareketler üzerine araştırma kitapları bulunuyor. Erdem’in, son kitabı olan “Emek Tarihi Yazıları”, Yeni Türk Devletinin emek bakış açısına da ışık tutuyor. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam