19 Şubat 2020 12:57

Şule İdil Dere'nin ölümüne dair davada 12. duruşma görüldü

İstanbul Kadıköy'de hafriyat kamyonunun altında kalarak hayatını kaybeden Şule İdil Dere'nin ölümüne dair görülen davada 12. duruşma görüldü, mahkeme heyeti duruşmayı bir kez daha erteledi.

Fotoğraf: Sinem Uğurlu/Evrensel

Paylaş

İstanbul Kadıköy'de Yoğurtçu Parkı'nda hafriyat kamyonunun altında kalarak yaşamını yitiren Şule İdil Dere'nin ölümüne ilişkin davaya devam edildi. Duruşmada söz alan Şule İdil Dere'nin annesi Nesrin Aslan, bu davanın herkes için bir eziyet olduğunu belirterek "Dikili ağacımdır benim kızım. Sorumlu bulunamıyor, ben biliyorum sorumluyu. Kötü bir zamanda, kötü bir dünyada, kötülerin içinde doğurdum ben kızımı. O yüzden suç bende" dedi.

İstanbul Anadolu 57. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın 12. duruşmasına tutuksuz yargılanan sanıklar Mumin Kılıç, Zafer Karasaçlı, Saffet Altındağ, Kamil Cemal yıldırım, Ergün Ata ve Teyfur Bingöl ile Şule İdil Dere'nin annesi Nesrin Aslan katıldı. Sanıklardan Ruhi Kelleci ise duruşmaya katılmadı.

ÜÇ SANIĞIN AVUKATI OLAN RIZA SAKA DAVADAN ÇEKİLDİ

Mahkeme hakimi Rasim Uhrağ, sanıklar Teyfur Bingöl, Zafer Karasaçlı ve İbrahim Ruhi Kelleci'nin avukatının dosyadan çekildiğini tutanağa geçti. Avukat Rıza Saka'nın dosyadan çekilmesi üzerine sanık Teyfur Bingöl, yeni avukat tutmayacağını söylerken Zafer Karasaçlı ise yeni bir avukat tutacağını belirterek süre istedi. Sanık Kamil Cemal Yıldırım, suçsuz olduğunu belirterek beraatine karar verilmesini istedi. Ergün Ata da suçsuz olduğunu belirterek beraatine karar verilmesini istedi.

"KÖTÜLÜĞÜN İÇİNDE DOĞURDUM KIZIMI, SUÇ BENDE"

Duruşmada söz alan Şule İdil Dere'nin annesi Nesrin Aslan, bu davanın herkes için bir eziyet olduğunu belirterek "Dikili ağacımdır benim kızım. Sorumlu bulunamıyor. Ben biliyorum sorumluyu, kötü bir zamanda, kötü bir dünyada, kötülerin içinde doğurdum ben kızımı. O yüzden suç bende" dedi.

Şule İdil Dere'nin babası Berdan Dere'nin Avukatı Fahrettin Ozan da , "23 yaşında evladını kaybetmiş bir anneye 'hata bende' dedirtecek hale gelmişsek hukukçu kimliğimizden utanmalıyız" dedi.

MÜŞTEKİ AVUKATI DAVADAN ÇEKİLME KARARININ DAVAYI UZATMAYA YÖNELİK OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Bazı sanıkların avukatının dosyadan çekildiğini hatırlatan Berdan Dere'nin avukatlarından Murat Özveri, bu çekilme kararının yargılamayı uzatmaya yönelik olduğunu söyledi. Avukat Özveri, Berdan Dere'nin uzun süredir hastanede tedavi gördüğü için davaya katılamadığını söyledi.

Berdan Dere'nin avukatlarından  Ahmet Akkuş da sanık Mumin Kılıç'ın avukatının şehir dışında olmasını gerekçe göstererek sunduğu mazeret dilekçesinin kabul edilmemesini istedi. Avukat Akkuş, bu mazeret dilekçesinin duruşmayı uzatmaya yönelik olduğunu söyledi. Avukatı davadan çekilen sanık Zafer Karasaçlı'nın yeni avukat talebini kabul eden mahkeme, bu sanığa yeni vekaletname sunması için bir dahaki celseye kadar süre vererek duruşmayı erteledi.

NE OLMUŞTU?

Kadıköy Kurbağalıdere'deki ıslah çalışmaları kapsamında, Yoğurtçu Parkı’ndaki hafriyatı taşıma işinde kullanılan 34 AJ 4681 plakalı kamyon, 13 Mayıs 2016 tarihinde İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrencisi olan 23 yaşındaki Şule İdil Dere’ye çarpmış, ve Dere hayatını kaybetmişti. (DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

HDPMilletvekili Murat Çepni, işten atılan SF Tekstil işçilerini TBMM gündemine taşıdı

SONRAKİ HABER

Rusya'dan Erdoğan'a İdlib yanıtı: Harekat en kötü senaryo olur

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa