16 Şubat 2020 16:40

Çorum’da Evrensel ile dayanışma gecesi düzenlendi

Evrensel'in 25'inci yaşı, Çorum'da dayanışma gecesiyle kutlandı. Gerçekleri dile getiren sayılı yayın organı kaldığına dikkat çekilen gecede dayanışmanın önemi vurgulandı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Basın İlan Kurumu (BİK) tarafından resmi ilanları kesilen ve ekonomik ambargoyla karşı karşıya bırakılan Evrensel’e bir destek de Çorum’daki okurlarından geldi.

Evrensel okurları tarafından Yıldızpark Düğün Salonu’nda düzenlenen dayanışma gecesine siyasi parti, sendika ve demokratik kitle örgütlerinin temsilcilerinin yanı sıra 500’ü aşkın vatandaş katıldı. Etkinlikte konuşan Emek Partisi Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Fevzi Ayber, Evrensel’in sermayenin değil emekçilerin alın teriyle 25 yıldır yoluna devam ettiğini belirterek geceye katılarak destek verenlere teşekkür etti.

AKP’nin baskıcı ve faşizan tavrına karşı Evrensel'e daha faza ihtiyaç olduğunu ifade eden Ayber, “Bu dönem, halkın gerçekleri öğrenme ihtiyacının en fazla olduğu dönemdir. İktidar, kendi hukukunu dahi çiğneyerek bizleri başka başka baskılarla yüz yüze bırakıyor” dedi.

Evrensel’in iktidara yakın medyanın görmediği haberleri okuyucularına sunduğunu kaydeden Ayber, "İşçilerin grevlerini, kadın cinayetlerini, doğa için mücadele edenleri, topraklarını ve tarımı savunan köylüleri, savaşa karşı banış isteyenleri ana akım medyada göremezsiniz. Evrensel’de görebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de gerçekleri dile getiren birkaç yayın organı kaldığını belirten Ayber, gerçekleri öğrenmek isteyenlerin bu yayın organlarına sahip çıkması gerektiğini dile getirdi.

Ayber’in konuşmasının ardından gece Abdal Haluk Tolga İlhan’ın konseri ile devam etti. (Çorum/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

1376 yurttaştan ortak açıklama: Ben de oradaydım, Gezi yargılanamaz

SONRAKİ HABER

Mahkeme, "bekçiye kimlik göstermeme cezasını" bozdu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...