15 Şubat 2020 10:07

Deprem sonrası bağış çağrısı yapan Kızılay, 2018'deki kurban bağışlarını dağıtmamış

Daha önce çok sayıda usulsüzlükle gündeme gelen Kızılay’da yaşananlar denetim raporlarına da yansıdı.

Fotoğraf: AA

Paylaş

Kızılay'ın Denetim Kurulu üyelerinin, Kerem Kınık yönetimine ilişkin düzenledikleri rapor ortaya çıktı. Raporda, inceleme yapan heyetin kurbanların akıbeti, personel ve bina kiralamaya ilişkin talep ettiği belgelerin verilmediği kaydedildi. Yönetim tarafından işleme konulmayan raporun, eski yöneticiler tarafından yapılan suç duyurusunda da yer aldığı bildirildi.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberinde 7 Nisan'da yapılan Genel Kurul'dan önce hazırlanan rapordan önemli bölümler yer aldı.

  • 2018'deki kurban kesim kampanyamızın yurt içi ve yurt dışı kurban hisselerinin nerede, ne zaman kesildiğiyle ilgili olan dosyayı incelemek istediğimizde, dosyanın halen kapanmadığı, kesilen kurban etlerinin halen kavurma yapılmadığı ve dağıtımının sağlanmadığı öğrenilmiş olup bu tarihe kadar konu ile ilgili yönetim kararı ve belgeler iletilmediği için inceleme yapılamamıştır.
  • Güçlü bir insan kaynakları yapımız olduğu halde, özel bir şirket ile sözleşme yapılarak, daha sonra 2.000.000 lira civarında yüksek meblağda ödeme yapılması karşılığında sulh ibra yoluna gidilmesi zarara yol açmıştır.
  • Yeterli sayıda gayrimenkulümüz olmasına rağmen, yüksek meblağlar ödenerek yeni yerlerin kiralanmasının kurulumuzca tasvip edilmediği… (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla görevden alındı

SONRAKİ HABER

Tazminatlarını isteyen Somalı maden işçilerinden eylem: Tek kuruşumuzu bırakmayacağız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...