14 Şubat 2020 21:11

Rekabet Kurumudan Google'a 98 milyon TL ceza

Rekabet Kurumu, Google LLC, Google Ireland Limited ve Alphabet Inc.'e 98 milyon 354 bin lira idari para cezası verilmesine oybirliği ile karar verildiğini duyurdu.

Fotoğraf: Fan Yang / Wikimedia Commons (CC BY-SA 4.0)

Paylaş

Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti., Google International LLC, Google LLC, Google Ireland Limited ve Alphabet Inc. hakkında yürütülen soruşturma sonuçlandı. Google'a 98 milyon 354 bin liralık para cezası verilmesine karar verildi.

Google'ın genel arama pazarındaki hakim durumunu kötüye kullanarak çevrimiçi alışveriş hizmetleri pazarındaki rakiplerinin faaliyetlerini zorlaştırmak suretiyle 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak yürütülen soruşturma tamamlandı. Rekabet Kurumu tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Rekabet Kurulunca dosyanın müzakeresi sonucunda, Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti., Google International LLC, Google LLC, Google Ireland Limited ve Alphabet Inc.'ten oluşan ekonomik bütünlüğün (Google) 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiğine, dolayısıyla adı geçen ekonomik bütünlüğe idari para cezası verilmesine karar verildi."

Cezanın 98 milyon 354 bin lira olduğu belirtildi. (EKONOMİ SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Trump'ın ziyareti öncesinde Hindistan'da gecekonduların önü duvarla kapatılacak

SONRAKİ HABER

HDP'li Tülay Hatimoğulları: Suriye halkları, geleceklerine kendileri karar vermeli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...