14 Şubat 2020 19:13

İspanya'da tarım işçileri düşük fiyatları protesto etti

İspanya'da tarım işçileri, traktörlerle yol kapama eylemi yaparak düşük fiyatları protesto etti.

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

İspanya'da tarım işçileri, "düşük fiyatları" protesto etmek için traktörlerle yolları kapatarak bazı kentlerde eylem yaptı.

AA'nın haberine göre, Valencia, Cordoba, Lleida ve Oviedo kentlerinde yoğunlaşan eylemlerde tarım işçileri, "adil fiyatlama" talebinde bulundu. Eylem en fazla Valencia kent merkezi ile Cordoba-Malaga otoyolunda etkili oldu.

Tarım işçileri sendikalarının temsilcileri basına yaptıkları açıklamalarda, merkezi hükümet ve yerel yönetimler tarafından kandırıldıklarını düşündüklerini söyleyerek, "Artık süre dolu. Bugünkü eylem bir milat olacak. Siyasiler artık bizim ihtiyaçlarımıza ses vermek zorunda." açıklamasında bulundu. Uzun zamandır ürünlerini ucuza sattıklarını, zarar ettiklerini ve artık daha fazla tahammül edemeyeceklerini vurgulayan tarım işçileri, "adil fiyatlama, özel depolama sisteminin gözden geçirilmesi, ABD'nin uyguladığı tarifelerin kaldırılması, rekabet kurallarının ve pazar şartlarının düzeltilmesi" taleplerini dile getirdi.

Diğer yandan sol koalisyon hükümeti ise ilk aşamada geçen ekim ayındaki şiddetli yağıştan olumsuz etkilenen tarım işçilerinin işsizlik yardımına ve tarım kredilerine daha kolay ulaşabilmelerinin sağlanacağını açıkladı. (DIŞ HABERLER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

CHP İzmir Gençlik kollarından "FETÖ’nün siyasi ayağı" açıklaması

SONRAKİ HABER

İmamoğlu'dan Gezi davasında yargılananlara destek: Yanlarındayım

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...