14 Şubat 2020 10:17

CHP, CNN Türk boykotunu delen üç üyesini ihraç talebiyle disipline sevk etti

CHP, CNN Türk'ü boykot etme kararı almasının ardından boykotu delip programlara çıkan üç ismi, kesin ihraç talebi ile disiplin kuruluna sevk edildi.

CHP logosu

Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisinin CNN Türk kanalını boykot etme kararı almasının ardından boykotu delen üç isim kesin ihraç talebi ile disiplin kuruluna sevk edildi.

Euronews'de yer alan habere göre, Başak Şengül’ün sunduğu 'Akıl Çemberi' programına katılan Eski İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal, Ahmet Hakan’ın sunduğu 'Tarafsız bölge' programına katılan İrem Çiçek ve Eski CHP Genel Sekreter yardımcısı ve Eski İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen hakkında CHP İl Başkanlığı işlem başlattı.

“Alınan yönerge kararına aykırı şekilde davranarak parti politikaları ile bağdaşmayan tutum ve davranışlarından” dolayı kesin ihraç talebiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edilen isimler için gerekli kararların oy birliği ile alındığı öğrenildi.

Disiplin sürecine ilişkin hazırlanan tebligatların Kocasakal, Çiçek ve Sevigen’in adresinlerine gönderildiği bildirildi.

CHP geçtiğimiz hafta içerisinde CNN Türk kanalının, “Halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkını ayaklar altına alarak halkın değil, iktidarın menfaatleri doğrultusunda yayınlar gerçekleştirdiğini” söyleyerek boykot kararı almıştı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Dünya ısınmaya devam ediyor: Son 141 yılın en sıcak ocak ayını yaşadık

SONRAKİ HABER

Gözaltına alınan MA Muhabiri Yunus Duman hakkında avukat kısıtlılığı getirildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa