14 Şubat 2020 00:47

Sürgün kararına karşı çıkan BTS üyeleri TCDD binasından polis zoruyla çıkarıldı

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası yöneticileri, üyeleri Ünal Karadağ'ın sürgün kararının kaldırılması için TCDD Genel Müdürlük binasında beklerken polis zoruyla dışarı çıkarıldı.

Fotoğraf: BTS

Paylaş

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası yöneticileri, sendika üyesi Ünal Karadağ'ın sürgün edilmesi ile ilgili sorunu çözüme kavuşturmak adına Ankara'daki TCDD Genel Müdürlüğü binasında beklerken polis zoru ile binadan dışarı çıkarıldı.

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) üyesi olan ve TCDD 3. Bölge Müdürlüğü İzmir Trafik ve İstasyon Yönetim Servis Müdürlüğünde Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Ünal Karadağ'ın Malatya'ya sürgün edilmesi üzerine BTS üye ve yöneticileri Ankara'daki TCDD Genel Müdürlüğü binası önünde gündüz saatlerinde basın açıklaması yaptı.

Açıklamanın ardından TCDD Genel Müdürü ile yapılan görüşme sonucu sürgün kararının kaldırılmaması üzerine BTS yöneticilerinden oluşan heyet, sorunun çözüme kavuşturulması adına muhatap bulabilmek adına Genel Müdürlük binasının makam katında bekleyişe başladı. Gece saat 23.30 sularında ise BTS yöneticileri çevik kuvvet ekiplerince zor kullanılarak binanın dışına çıkarıldı.

BTS yöneticileri, bugün (14 Şubat Cuma) tekrar TCDD Genel Müdürü ile görüşmek ve sürgün kararının geri çekilmesi amacıyla girişimde bulunacaklarını açıkladı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sağlık emekçileri "15 Mart sağlıkta şiddete karşı beyaz miting"e çağrı yaptı

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın köylülerine CİMER'den "HES hukuksuz" yazısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa