13 Şubat 2020 19:32

"Sesimizi duyun, ölmek istemiyoruz"

Boşanma aşamasında olduğu eşi tarafından bıçaklanan Emine Çakmaktaş, "En büyük cezayı almasını istiyorum. Korkuyoruz. Tehdit mesajları alıyoruz bilmediğimiz numaralardan" diyerek yardım istedi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Avcılar'da boşanma aşamasında olduğu eşi tarafından bıçaklanarak yaralanan Emine Çakmaktaş, "En büyük cezayı almasını istiyorum. Korkuyoruz. Tehdit mesajları alıyoruz bilmediğimiz numaralardan. 'Siz bittiniz' diyorlar. Emine Bulut gibi olacaktım komşular yetişti" dedi.

Yaklaşık bir yıl önce evlendiği Mehmet Çakmaktaş'tan şiddet gördüğü için boşanma davası açan Emine Çakmaktaş, kızı Özge Gökbayrak ve 40 günlük bebeği Esila ile Mehmet Çakmaktaş'ın bıçaklı saldırısına uğradı.

21 Ocak gecesi Gümüşpala Mahallesi'ndeki eve gelen Mehmet Çakmaktaş, "Babamın fotoğrafı neden düştü" diyerek karısına ve üvey kızına hakaret etmeye ve Emine Çakmaktaş ve üvey kızı Özge Gökbayrak'ı darbetmeye başladı.

Bahçeye koşan Emine Çakmaktaş'ı art arda bıçak darbeleriyle yaralayan Mehmet Çakmaktaş, kucağında kardeşini taşıyan Özge Gökbayrak'ı da çok sayıda yerinden bıçaklayarak yaraladı. 40 günlük Esila bebek de bacağından yaralandı. Komşular durumu polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.   

"KORKUYORUZ, EMİNE BULUT GİBİ OLACAKTIM"

Emine Çakmaktaş yaşadıklarını DHA'ya anlattı. Tehdit edildiği için boşanma duruşmasına da gidemediğini söyleyen Emine Çakmaktaş, "21 Ocak gecesi de babasının resmi düşmüş diye bilerek olay çıkarttı. İlk eşimden olan kızıma saldırdı. Boğazını sıktı kurtarmaya çalıştım. Kızım 'git odana sakinleş' falan dedi. Kızıma küfürler etti. O sırada dışarı çıktım yardım çığlığı attım. Kızım bebeği kucağına aldı. Dışarı çıkarken beni 6-7 yerimden bıçakladı. Kızım da beni bıçaklanırken görünce geri döndü. Kızım bebeği korumak için ne tarafa dönerse oradan bıçakladı. Kızım da 5-6 yerinden bıçaklandı. İkimiz de ameliyat olduk. Yoğun bakımlarda kaldık. Bebeğimin de dizinde yara var. Komşularımız sayesinde şu an çocuklarım yaşıyor. İkimizde yığıldık kaldık kanlar içinde. Maksadı bebeği öldürmekti. Komşularımız sayesinde şuan yaşıyoruz" diye konuştu.  

Bilinmeyen numaralardan tehdit mesajları aldıklarını belirten Emine Çakmaktaş, "En büyük cezayı almasını istiyorum. Korkuyoruz. Emine Bulut gibi olacaktım komşular yetişti" dedi.

"SESİMİZİ DUYUN, ÖLMEK İSTEMİYORUZ"

Vücuduna aldığı 7 bıçak darbesiyle yaralanan ve bir süre yoğun bakımda tedavi gören 24 yaşındaki Özge Gökbayrak da yaşadıklarını şöyle anlattı: "Anneme saldırdığından bir şekilde yapıştım beline, annemi kurtardım. Annem bağırdı, yardım istedi. Komşular ondan sonra kapıya geldi. Kapının çaldığını, geldiklerini görünce mutfağa koştu. 'Anne koş bıçak almaya gitti' diye seslendim. Annem çıktı. Bebeği kucağıma alır almaz ben de annemin peşinden koştum. Nasıl olduysa annem arkada kalmış ben önde gitmişim. Arkamı döndüm, annemi koltuğunun altına almış bıçaklıyordu. Annemi gördüm, o kanları gördüm. Bıçağı kalbine saplamaya çalışıyordu. Kucağımda çocukla geri döndüm. Kolunu falan tutmaya çalıştım. Çocuk kucağımdaydı. Çocuğun üzerine kapaklandım. Bir yandan da annemi kurtarmaya çalıştım. Ben Esila'yı koruyamasaydım, o bıçak darbelerinden bir tanesi el kadar yavruya gelseydi ölürdü."

"En ağır cezayı alsın, içeriden çıkamasın istiyorum. Lütfen yardım edin bize sesimizi duyun" diyen Özge Gökbayrak, "Ölen kadınlardan olmak istemiyoruz. Cinayet mağdurlarından olmak istemiyoruz" diye konuştu. 

Evin geçimini kendisinin sağladığını söyleyen Özge Gökbayrak, ancak raporlu olduğu dönemde iş yerinden aldığı telefonla işten çıkarıldığını  belirtti.  

TUTUKLANDI

21 Ocak günü saldırının yaşandığı yere gelen polis ekipleri Mehmet Çakmaktaş'ı gözaltına aldı. Emniyetteki işlemelerin ardından Küçükçekmece Adiyesi'ne sevk edilen saldırgan Mehmet Çakmaktaş çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

ODTÜ'de biyoloji öğrencileri talepleri için temsilciler seçecek

SONRAKİ HABER

İşten atılan Darıca VİP Giyim işçilerinin direnişi 87. gününde

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa