13 Şubat 2020 12:22

Berat Albayrak’ın Kanal İstanbul haberlerine erişim engeli getirildi

Erdoğan’ın damadı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Kanal İstanbul güzergahından arazi aldığına yönelik haberlere erişim yasağı getirildi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Cumhuriyet gazetesinde 20 Ocak'ta “Damat işi biliyor” başlığıyla yayımlanan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Kanal İstanbul güzergahında arazi aldığına yönelik habere ve bu konuyu gündeme taşıyan onlarca internet sitesinin haberine erişim engeli getirildi. Erişim engeli getirilen siteler arasında evrensel.net de bulunuyor.   

İstanbul Anadolu 7. Sulh Ceza Hakimliği 12 Şubat tarihli kararını, Berat Albayrak’ın talebi üzerine aldı. Söz konusu karar ile Berat Albayrak’ın, Kanal İstanbul güzergahında yer alan yaklaşık 13 dönümlük araziyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın projeyi duyurduğu 2011 yılından bir yıl sonra satın aldığı yönündeki iddialara yer veren haberlere erişim engeli getirildi.

Karar gerekçesinde, “talep konusu olan internet yayınları incelendiğinde, basın internet yayın özgürlüğünün dışına taşıldığı, keyfilik bulunduğu, kişilere saldırı niteliğinde, şeref ve onurlarını rencide edici ve kişilik haklarını ihlal edici yayın olduğundan” ifadeleri kullanıldı. 

Erişim engeli getirilen haberler listesinde evrensel.net’in haberi de bulunuyor. 

Aynı haberden hareketle karikatür ve mizah dergisi LeMan’ın haber sitesi lemanhaber.com “Bakan, yabancıya gitmesin diye Kanal İstanbul güzergahından arsa almış” başlığıyla yayınlanan haberine de erişim engeli getirildi. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Yalova Belediyesi Başkan Yardımcısı Halit Güleç yolsuzluk soruşturmasında tutuklandı

SONRAKİ HABER

Van’ın hastanelerinde mülteci gerçeği: Soğuktan donan el ve ayak parmakları kesilecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...