12 Şubat 2020 19:40

KESK: Bu savaşın emekçilere hiçbir yararı yok

KESK, Türkiye ve Suriye arasında İdlib'de süren saldırılara ilişkin yaptığı açıklamada, bu savaşın emekçilere hiçbir yararı olmadığını vurguladı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Yürütme Kurulu, İdlib'deki saldırıların ardından tırmanan gerginliğe ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “İdlib’te Soçi anlaşmasına bağlı kalmadan rejim güçlerini her yerde vuracağız” diyerek adeta savaşın adını koyduğu belirtilen açıklamada, ekonomik kriz ve dış politikada çıkmaza giren iktidarın çareyi içeride ve dışarıda savaş politikalarında aradığı ifade edildi.

"ÜLKENİN GERÇEK SORUNLARINI ÖRTEMİYORLAR"

AKP'nin savaş ve gerginlik politikasına misliyle sarılsa da ülkenin gerçek sorunları olan geçim derdi, işsizlik, yoksulluk, güvencesizliğin üzerinin örtülemediği belirtilen açıklamada "çocuklarım aç" diyerek kendini yakan babanın yaşamını yitirmesi hatırlatıldı. Açıklamada, AKP’nin politikaları nedeniyle ortaya çıkan bu ortamda gençlerin yaşamını yitirdiği belirtildi.

"EMPERYALİSTLER SURİYE'DEN ÇEKİLSİN"

Suriye’ye karşı ilan edilen ve Rusya ile İran’ı da karşısına alan savaşın emekçilere hiçbir yararının olmadığı belirtilen açıklamada, "Öne sürülen gerekçelerin hiçbiri başka bir ülkenin topraklarında bulunulduğu ve tüm dünyanın lanetlediği çetelerin resmi garantörlüğüne soyunulduğu gerçeğini değiştirmemektedir. Suriye’den tüm yabancı güçler, emperyalistler bir an önce çekilmelidir" denildi. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Ferhat Tunç hakkında verilen hapis cezası onandı

SONRAKİ HABER

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'un kardeşinin şirketi Atlasglobal'de iflas iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...