12 Şubat 2020 18:41

"İntiharlardaki artış araştırılsın" önergesi AKP'li vekillerin oylarıyla reddedildi

İntiharlardaki artışın nedenlerinin araştırılması önergesi AKP'li vekillerin oylarıyla reddedildi. Oylama öncesi AKP'li vekillerin sayısı az olduğu için oturuma ara verilmesi dikkat çekti.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Türkiye Büyük Millet Meclsi'nde (TBMM) intihar vakalarındaki artışın nedenlerinin araştırışması önergesi AKP'li vekillerin oylarıyla reddedildi. AKP'li vekil sayısının düşük olduğu oturumda, oylama öncesi 5 dakikalık ara verilmesi dikkat çekti.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, oturumda yaşananları şöyle aktardı:

“Bu kadar olur! Meclis’te 'intiharlardaki artışın nedenleri' konulu araştırma önergesi konuşuluyor. Meclis Başkanvekili iktidar vekillerinin sayısının az olduğundan önergenin kabul edileceğini görünce 5 dakika ara verdi.

Ve beklendiği gibi gelip oy kullandılar, önerge kabul edilmedi.”

İNTİHAR HABERLERİ GÜNDEMDEN DÜŞMÜYOR

Ekonomik krizin, etkilerini tüm yakıcılığıyla hissettirdiği Türkiye'de, neredeyse her hafta acı bir intihar haberi gündem oluyor. Son olarak Hatay'da bir vatandaş, "Çocuklarım aç" diyerek Valilik önünde kendini yakmış ve hastaneye sevk edilirken yaşamını yitirmişti. Olay sonrası AKP'li isimlerden "Kimse açlıktan kendini yakmaz. Böyle ucuz siyasi manevraları millet yemez" şeklinde tepki çeken yorumlar gelmişti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Elazığ'da okulların açılış tarihi yine ertelendi: 24 Şubat'ta açılacak

SONRAKİ HABER

Türkiye'nin BM Temsilcisi: Türkiye İdlib'de tehdit teşkil eden tüm hedefleri vuracak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...