11 Şubat 2020 13:43

Aydın Büyükşehir Belediyesi 8 Mart için karikatür yarışması düzenliyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart için karikatür yarışması düzenliyor. Yarışmaya katılacak olan karikatüristlerin eserlerini 28 Şubat Cuma gününe kadar göndermesi gerekili.

Fotoğraf: Evrensel

Aydın Büyükşehir Belediyesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü sebebiyle ulusal karikatür yarışması düzenliyor. Emekçi kadınların konu edileceği yarışma 18 yaş ve üzeri amatör-profesyonel tüm karikatüristlere açık. Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgiye ve başvuru formuna Aydın Büyükşehir Belediyesi internet sitesinden ulaşılabilir. Yarışmaya katılacak olan karikatüristlerin eserlerini 28 Şubat Cuma gününe kadar göndermesi gerekili. 

Konuyla ilgili Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yazılı açıklama yaptı. 8 Mart'ın kadınların emekleriyle, alın terleriyle haklarını aradıkları ve hak arama mücadelesinde canlarını kaybettikleri gün olduğunu hatırlatan Çerçioğlu, "Kadınların eşitlik için şimdiye kadar verdikleri mücadele bundan sonra da güçlenerek devam edecek. Kadın dayanışması sadece Türkiye'de değil tüm dünyada her geçen gün güçlenmektedir" ifadelerini kullandı.

Karikatür yarışmasında karikatüristlerin özellikle kadınların siyasi, sosyal ve ekonomik bilinçlenmesiyle ilgili çalışmalarını beklediklerini belirten Çerçioğlu, düzenlenen ulusal yarışmanın emek mücadelesinin taşlarından birisi olmasını istediklerini söyledi. (Aydın/EVRENSEL)

Reklam