08 Şubat 2020 14:48

AKP Milletvekili Ahmet Aydın: Önergeyi ana muhalefet partisi ile yaptık

Askerlerin sivil mahkemelerde yargılanmasının önün açan düzenlemede imzası bulunan AKP Milletvekili Ahmet Aydın, önergeyi ana muhalefet partisiyle birlikte yaptıklarını savundu.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Askerlerin sivil mahkemelerde yargılanmasının yolunu açan düzenlemeyle ilgili verilen önergeye ilişkin iddiaları nedeniyle Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulunan 6 isimden biri olan AKP Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın “Biz o önergeyi ana muhalefet partisi ile yaptık. Kendi yaptıkları doğruları da bulandırdılar. Diğer siyasi partilerin de itirazı olmadı. Bugün CHP’nin yaptığı ciddi bir çelişkidir” dedi.

Konuya ilişkin Demirören Haber Ajansına açıklamalarda bulunan Ahmet Aydın, o dönem reform niteliği taşıyan yasal düzenlemeler yapıldığını; bu düzenlemenin de onlardan biri olduğunu savundu.

Düzenlemenin başta CHP olmak üzere diğer partilerin ortak mutabakatı ile geçtiğini söyleyen Ahmet Aydın, “O gün çeşitli kumpas davaları vardı. Bir kafa karışıklığı vardı. Biz bu kafa karışıklığını giderdik. O gün siyasi partilerin itiraz etmeyeceği bir mutabakatla hazırlandı o önergeler” diye konuştu.

‘CHP'LİLER EVET OYU KULLANDI’

CHP’lilerin düzenleme hakkındaki açıklamalarını “zihin bulandırmak” olarak niteleyen Aydın, “Enteresan, CHP bir hafıza kaybı içerisinde. Demokratik bir adım atmışsınız, şimdi niye kalkıp bunu bugün bulandırıyorsunuz?” dedi.

Meclis'in tamamının itham edildiğini savunan Aydın, “Bugün bizleri hedef göstererek, o önergedeki imzamız doğrultusunda bir terör örgütü ile ilişkilendirilmesi en hafif deyimiyle hadsizliktir. Yargıya suç duyurusunda bulunduk. Bu işin takipçisi olacağız. Bu aynı zamanda milletin de iradesi, biz bu milletin iradesine de sahip çıkacağız. Bu durum CHP'nin içinde bulunduğu zihin bulanıklığını da gösteriyor. CHP bir an önce kendisine gelmeli" ifadelerini kullandı. (DHA)

Reklam
Evrensel Telegram
ÖNCEKİ HABER

Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde 1 asker hayatını kaybetti, 4 asker yaralandı

SONRAKİ HABER

MSB, Türkiye'nin İdlib'deki gözlem noktalarının kuşatıldığı haberlerini yalanladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...