Azadiye Welat çalışanlarına 14 yıl 2 ay hapis cezası

Azadiye Welat çalışanlarına 14 yıl 2 ay hapis cezası

Tutuklu olarak yargılanan Azadiya Welat gazetesi çalışanları Ali Çat, Abdulcebbar Karabeğ ve Mehmet Şehap Demir’in duruşması görüldü. Duruşmada mahkeme heyeti, Çat ve Karabeğ'e 7 yıl 1 ay hapis cezası verirken, Mehmet Şehap Demir ise tahliye edildi.Mersin' de 12 Eylül 2010'da yapılan Anayasa referandumda "halkı

Tutuklu olarak yargılanan Azadiya Welat gazetesi çalışanları Ali Çat, Abdulcebbar Karabeğ ve Mehmet Şehap Demir’in duruşması görüldü. Duruşmada mahkeme heyeti, Çat ve Karabeğ'e 7 yıl 1 ay hapis cezası verirken, Mehmet Şehap Demir ise tahliye edildi.

Mersin' de 12 Eylül 2010'da yapılan Anayasa referandumda "halkı sandığına gitmeme yönünde tehdit ettikleri" ve "izinsiz bildiri dağıttıkları" iddiasıyla tutuklanan Azadiya Welat gazetesi çalışanları Ali Çat, Abdulcebbar Karabeğ ve Mehmet Şehap Demir'in 3’üncü duruşması Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmada Çat, Karabeğ, Demir'i ve avukatları hazır bulundu. Savunma yapan gazete çalışanları, suçlamaları kabul etmeyerek tahliye ve beraat talebinde bulundu. Mahkeme heyeti, sanıklardan Çat ve Karabeğ’in taleplerini ret ederek, “Yasadışı örgüte yardım ve yataklık” ve “Örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla her birine 7 yıl 1 ay hapis cezası verdi. Demir’in ise tahliyesine karar verildi. (Adana/DİHA)

www.evrensel.net