24 Ocak 2020 16:30

Sağlık emekçisi bu kez idareci tarafından şiddete maruz bırakıldı

Bornova'da B.Ç. adlı sağlık emekçisi verdiği bir dilekçe bahanesiyle hastanenin Müdür Yardımcısı A.Ç. tarafından şiddete maruz bırakıldı.

Fotoğraf: Evrensel

Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesinde çalışan sağlık emekçisi B.Ç., hastanenin Müdür Yardımcısı A.Ç. tarafından verdiği bir dilekçe nedeniyle sözlü ve fiziksel şiddete maruz bırakıldı.

Türk Sağlık Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Barış Koçak, yaptığı yazılı açıklamada, Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesinde çalışan sağlık emekçisi B.Ç.’nin, Müdür Yardımcısı A.Ç. tarafından verdiği bir dilekçe yüzünden sözlü ve fiili şiddete maruz bırakılarak darbedildiğini açıkladı.

ŞİDDET BU KEZ İDARECİDEN GELDİ

Yıllardır en büyük sorunlardan biri olan sağlıkta şiddetin hastaneyi yönetmekle sorumlu idareciler tarafından uygulanır hale geldiğini belirten Koçak, "Bir idarecinin görevi o kurumu işleyiş ve düzenini çalışan ve vatandaş yararına korumak ve geliştirmek olacak iken maalesef bugün geldiğimiz noktada çalışan personele eziyet, baskı, mobbing yapmaya hatta şiddet uygulamaya getirmiş; vatandaşın hizmet alma hususunda mağduriyetlerinin oluşmasına neden olmuştur" dedi. Koçak, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Darp ve hakaret edilen arkadaşımızın sadece bir dilekçe verdi diye böylesi onur kırıcı bir harekete maruz bırakılmasını kabul etmiyoruz, etmeyeceğiz. Bu konu ile ilgili olarak adli süreci başlatmış bulunmaktayız. İsteğimiz şudur ki gerek hukuksal olarak adli mercilerin ve ilimizin tüm sağlık personelinden sorumlu olan Sayın İl Sağlık Müdürü'müzün böylesine şiddet eğilimli idarecilere gerekeni yapacağına inancımız tamdır" (HABER MERKEZİ)

Reklam