24 Ocak 2020 15:26

İkinci limuzin satışa çıkarılıyor: Yine mi Erdoğan’ın?

Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye edilen bir limuzin satılmasının ardından; bir limuzinin daha satılmak üzere Milli Emlak’a devredildiği ortaya çıktı.

Fotoğraf: Paul Tan / Wikimedia Commons

Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Başbakanlığı döneminde hediye edilen ve satılan 2004 model Hyundai marka limuzinden sonra bir limuzin daha satışa çıkarıldı. CHP’li Mahmut Tanal, “Ekonomik ömrünü doldurduğu” gerekçesiyle satılan 2014 model Proton Perdana marka limuzinin Erdoğan’a ait olup olmadığını sordu.

Hyundai 2004 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a limuzin hediye etmiş ve daha sonra bu limuzin satılmıştı. Bilgi edinme başvurusu kapsamında CHP’li Tanal’ı bilgilendiren Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürü, 2004 model Hyundai marka limuzinin dışında 2014 model Proton Perdana marka bir limuzinin de Milli Emlak’a devredildiğini, bu aracın da önümüzdeki günlerde satılacağını bildirdi. TBMM Başkanlığı ise suskunluğunu korudu.

2014 MODEL LİMUZİN DE SATIŞTA

Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Vedat Çiftçi imzasıyla verilen bilgide, kapatılan Başbakanlık tarafından Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne devredilen limuzinle ilgili bilgi talep edildiği belirtilerek, “İdaremiz kayıtlarında yapılan inceleme neticesinde değerlendirmeye esas olabilecek 2 araç (2004 model 06 AN… plakalı Hyundai LZ Limousine ile 06 GA… plakalı 2014 model Pronto Perdana Limuzin) tespit edilmiştir” denildi. 

5 YILLIK LİMUZİN ‘EKONOMİK ÖMRÜNÜ DOLDURDU’

Çiftçi, 2004 model Hyundai marka limuzinin ekonomik ömrünü doldurduğu gerekçesiyle açık ihale usulüyle satıldığı belirtildi. 2014 model Proton Perdana marka limuzinin ise tasfiye işlemlerinin devam edildiği aktarıldı. 2014 model Proton Perdana marka limuzinin de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye edilen araçlardan biri olup olmadığı merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye edilen diğer 2004 model Hyundai marka limuzini devralan TBMM Başkanlığı ise bilgi edinme talebine ve soru önergesine henüz yanıt vermedi. (EKONOMİ SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

YSK Başkanı Muharrem Akkaya oldu, Muharrem Akkaya kimdir?

SONRAKİ HABER

Basın kartlarının iptaline tepki: Bu hukuksuzluğa son verin

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...