20 Ocak 2020 11:54

Evlenmek isteyen erkek tarafından tehdit edilen Şefika Yasa 9 gündür kayıp

Kızıltepe'de Şefika Yasa adında genç kadından 12 Ocak'tan bu yana haber alınamıyor. Aile, kızlarının daha önce kendisiyle evlenmek isteyen bir kişi tarafından tehdit edildiğini söyledi.

Şefika Yasa'nın annesi Naile Yasa | Fotoğraf: MA

Paylaş

Mardin'in Kızıltepe ilçesine bağlı Atatürk Mahallesi'nde ikamet eden 19 yaşında Şefika (Rojbin) Yasa'dan 12 Ocak’tan bu yana haber alınamıyor. Aile, kızlarının söz konusu günün akşamında evlerinin karşısında bulunan bakkala gitmek için çıktığını ve bir daha dönmediğini aktardı. Uzun süre kızlarının eve dönmemesini bekleyen aile, kendi imkanlarıyla arama çalışması başlatarak polise başvurdu.

"KIZIMI İSTEYEN KİŞİ TEHDİT EDİYORDU"

Anne Naile Yasa (55), şu ana kadar herhangi bir gelişmenin yaşanmadığını belirterek, "Sağ da olsa ölü de olsa kızımı istiyorum” dedi.

Kızının daha önce bir kişi tarafından tehdit edildiğini paylaşan anne Yasa, şunları söyledi:

"Daha önce Ahmet adında bir kişi kızımı istemeye geldi. Bu kişinin evli ve dört çocuğu olduğunu öğrenince evlenmelerine razı olmadım. Bu kişi kızımı sürekli ‘Benimle olmazsan seni öldürürüm' diye tehdit ediyormuş."

Kızının kaybolduğu gece, bu kişinin evlerinin sokağında olduğunu öğrendiğini kaydeden anne Yasa, “Aramadık yer kalmadı. Birileri mi kaçırdı ya da öldürüldü mü bilmiyoruz. Dışarıya çıkarken nüfus kimliği ve telefon yanındaydı" dedi. (Mardin/MA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Selahattin Demirtaş: En büyük çözüm süreci halkın demokrasi için yan yana gelmesi

SONRAKİ HABER

Irak'ta protestolar sürüyor: Son 2 günde 6 kişi hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...