19 Ocak 2020 18:39

Macron’un tiyatroya gittiğini söyleyen gazeteciye soruşturma

Fransa’da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Paris’teki bir tiyatro salonunda olduğuna ilişkin sosyal medya paylaşımı yapan gazeteci hakkında soruşturma başlatıldı.

Fotoğraf: Fransa Hükümeti (CC BY SA 3.0)

Paylaş

Fransa’da gazeteci Taha Bouhafs hakkında, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Paris’teki bir tiyatro salonunda olduğuna ilişkin sosyal medyadan yaptığı paylaşım nedeniyle soruşturma başlatıldı.

Fransız basınında yer alan haberlerde, Macron’un Paris’teki bir tiyatro salonunda bulunduğunu sosyal medyada paylaştığı gerekçesiyle önceki gün gözaltına alınan Bouhafs’ın hakim karşısına çıktığı, ardından serbest bırakıldığı belirtildi.

Paris Savcılığının da Bouhafs’ın söz konusu paylaşımıyla ilgili soruşturma açtığı kaydedildi.

Bouhafs, Macron’un cuma akşamı Paris’teki bir tiyatro salonunda bulunduğunu sosyal medyada paylaşmış, bu gerekçeyle gözaltına alınmıştı. Bouhafs’ın bu paylaşımının ardından onlarca eylemci tiyatro salonunun önünde toplanmıştı.

Emeklik reformunu protesto eden Fransız emekçiler, Macron karşıtı sloganlar atmıştı. Göstericiler, tiyatro salonuna girmeye çalışmış ancak polis engeliyle karşılaşmıştı. Macron, eşi Brigitte Macron ile tiyatro salonundan güvenlik güçlerinin eşliğinde ayrılabilmişti.

Bouhafs, Macron’un tiyatro salonunda bulunduğu sırada sosyal medya hesabında, “Şu an (Paris’teki) Bouffes du Nord tiyatro salonundayım. Fransa Cumhurbaşkanı’nın üç sıra arkasındayım. Bazı göstericiler buralarda ve herkesi buraya çağırıyor. Hazırlık yapılıyor. Bu akşam hareketli geçebilir” mesajını paylaşmıştı. (AA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Adalet Bakanlığında adaletsizlik: 34 kadro boş kaldı, birinci olan mülakatla elendi

SONRAKİ HABER

HSBC 35 bin kişiyi işten çıkaracak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...