18 Ocak 2020 18:22

EMEP Gebze İlçe Başkanı Hasan Atik: Metal işçilerinin yanında olma zamanı

EMEP Gebze İlçe Başkanı Hasan Atik, metal işçilerinin yanında olduklarını ve yarınki mitinge katılacaklarını söyledi. CHP'li Veli Ağbaba da “İktidar grev hakkını engellemeyi aklından geçirmesin" dedi.

Hasan Atik | Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Emek Partisi (EMEP) Gebze İlçe Başkanı Hasan Atik, patron sendikası MESS’in dayatmalarına karşı mücadele eden metal işçilerinin yanında olduklarını ve yarın Gebze’de yapılacak mitinge katılacaklarını duyurdu.

“Şimdi, patronların dayatmalarına karşı direnen metal işçilerinin yanında olma zamanı” diyen Hasan Atik, metal fabrikaları başta olmak üzere, işçi durakları ve emekçilerin yaşadığı mahallelerde el ilanları dağıtarak mitinge çağrı yaptıkları bilgisini verdi.

Atık “Çünkü biliyoruz ki; ancak ve ancak birleşe, birleşe kazanacağız. Gün dayanışmayı büyütme, metal işçileri ile yan yana olma günüdür. Bu anlayışla, Emek Partisi olarak tüm emekçileri de bu mitingi sahiplenmeye, metal işçilerine destek vermeye çağırıyoruz” dedi.

Öte yandan yazılı açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, metal işçilerinin toplu sözleşme hakkı mücadelesini desteklediklerini belirterek; “İktidar sendikaların grev hakkını engellemeyi aklından bile geçirmesin” dedi. Ağbaba, patronları işçilerin taleplerini kabul etmeye çağırdı. (Gebze/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Protesto edilen Macron, tiyatro salonundan güvenlik güçleri eşliğinde çıktı

SONRAKİ HABER

JMO İzmir Şubesi, Kanal İstanbul projesiyle ilgili konferans düzenledi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...