14 Ocak 2020 14:53
Son Güncellenme Tarihi: 14 Ocak 2020 15:03

İmamoğlu’ndan Soylu'ya Demirtaş yanıtı: Bu konuda erkek çeneleri biraz az konuşsa

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Selahattin Demirtaş üzerinden kendisini hedef almasına yanıt verdi.

Fotoğraf: İBB Basın Bülteni

Paylaş

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu’nun Selahattin Demirtaş’ın ‘Devran’ oyununu izlemesi nedeniyle kendisini hedef alan Süleyman Soylu’ya yanıt verdi.

İmamoğlu, bir gazetecinin “Demirtaş’ın ‘Devran’ oyununu izleyenler arasında sizin eşiniz de vardı. Hükümet kanadından özellikle İçişleri Bakanı’ndan oyunu izleyenlere tepkiler geldi...” sorusuna “Keşke bu kadınların yaptığına, 10-15 kadın daha eklense. Bu konuda biraz erkek çeneleri az konuşsa” diye yanıt verdi.

İmamoğlu’nun gazetecinin sorusuna yanıtı şöyle oldu:

“Benim eşim, nereye gideceğini bilir. Türkiye’yi yorumlayan, dünyayı yorumlayabilen ve ona göre nereye gideceğini bilen Türk kadını. Kadınların bir kitap üzerinden bir oyunu izlemesi, sürece katkı sunmasını çok olgun bir tavır olarak görüyorum. Destekliyorum da. Eşimin de başta olmak üzere, bana soracak halleri yok. Söylenen sözler, ifade edilen tanımlar, tarifler o kadar kötü ki. Üzüntü ile takip ediyorum. Keşke bu kadınların yaptığına, 10-15 kadın daha eklense. Belki bu ülkede kadın eliyle farklı bir atmosfer doğabilir. Belki bu ülkede, barış ve huzur ortamı oluşabilir. Keşke bunu yapabilsek. Bu konuda biraz erkek çeneleri az konuşsa. Ben sahada gezerken de aynı dili konuştum. Trabzon’da da Diyarbakır’da da İstanbul’da da. Şu anda da görev yapıyorum ve aynı şeyleri konuşuyorum.” (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kemal Kurkut'un avukatı Reyhan Yalçındağ: Dosyaya müdahale edildiğini düşünüyoruz

SONRAKİ HABER

Bekçiye gözaltı yetkisi veren kanun teklifi bu hafta Mecliste komisyona gelecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa