14 Ocak 2020 13:34
Son Güncellenme Tarihi: 14 Ocak 2020 13:52

Gülistan'ın intihar mektubu iddiası yalanlandı: Bir yıl önce şakalaşmak için yazılmış

"Gülistan Doku'nun intihar mektubu bulundu" iddiasına ilişkin konuşan ailesi ve arkadaşı, mektubun bir yıl önce şakalaşmak için yazıldığını söyledi.

Kendisinden günlerce haber alınamayan Gülistan Doku. | Kaynak: MA

Paylaş

Orhan KURUL
Dersim

Kendisinden 10 gündür haber alınamayan Munzur Üniversitesi Öğrencisi Gülistan Doku için arama çalışmaları sürerken, bugün "Gülistan'ın intihar mektubu bulundu" haberleri basında yer aldı. İddiayı yalanlayan ailesi ve arkadaşı, Doku'nun bıraktığı iddia edilen mektubun bir yıl önce şakalaşmak için yazıldığını söyledi.

DHA'nın servis ettiği haberinde, Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturmadaki bilgilere göre Gülistan Doku'nun odasında ona ait intihar olduğu değerlendirilen bir not bulundu. Doku'ya ait olduğu iddia edilen mektubu Evrensel'e değerlendiren ablası Aygül Doku, "Bu tamamen yalan bir haber" dedi. Doku, şunları söyledi:

"Soruşturmada bir mektup var ama bu mektup bir yıl önce şakayla yazılmış bir mektup. Gülistan dağınık biriydi, arkadaşları da bundan dolayı hep şaka yapıyormuş Gülistan’a. Gülistan da bir gün ‘Ben ölürsem, dolabımı toplayın ha’ diye yazmış. Bir yıl kadar önce yazılmış bir şey bu. Haber doğru değil. Buradan bütün gazetecilere habercilere sesleniyorum, lütfen bir şeyi yaparken doğruluğundan emin olmadan yapmayın"

Ailesi ayrıca bu tür haberlerin kendilerini yıprattığını belirterek, "Bu haberler yayıldıkça annemin, kardeşlerimin durumunu siz düşünün. Biz zaten gerekli açıklamaları yapıyoruz, diğer iddialarda da bizim açıklamalarımız olmadan lütfen haber yapılmasın" dedi.

ARKADAŞI: ŞAKALAŞMAK İÇİN YAPMIŞTI

Mektuba ilişkin görüştüğümüz Gülistan’ın oda arkadaşlarından biri "Bir yıl önce yazılmış bir şey. Biz yanındaydık yazdığında. Şakalaşmak için yapmıştı" dedi.

Reklam
ÖNCEKİ HABER

2019 TTB Behçet Aysan Şiir Ödülü Didem Gülçin Erdem’e verildi

SONRAKİ HABER

Demirtaş'tan Elazığ depremi mesajı: Halkımız dayanışmasını sürdürecektir

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa